Jót tett Lorenzónak a legutóbbi futamgyőzelem, illetve a zsebében lapuló, 2019-2020-as hondás szerződés, s ez a teljesítményén is meglátszott: most először indulhatott piros-fehér színekben a pole-ból, mi több, futamgyőzelemre váltotta ezt a remek edzéseredményt.

motogp-catalunya-2018-18450
Dovi hibázott, így a Doctor állhatott fel a dobogó harmadik fokára, s ezzel a tabellán is bebiztosította második helyét

Tegyük hozzá, nem volt nehéz dolga, hiszen legfőbb riválisa, Andrea Dovizioso már a verseny első felében kiesett, Marquez nem kockáztatta meg az újabb nullázást, inkább a biztos második helyre hajtott, Rossi pedig jelenleg ennyire képes a gyengélkedő Yamahával. Maga a futam egyébként nem hozott túl sok izgalmat, inkább a középmezőnyben volt egy-egy érdekesebb csata, mint például Pedrosa és Crutchlow párbaja. A verseny „legmelegebb” helyzetét Tito Rabat élte át, aki alatt a célegyenesben nemes egyszerűséggel kigyulladt a Ducati, így vele együtt összesen 12 (!) pilóta volt kénytelen feladni a hétvégi összecsapást.

motogp-catalunya-2018-18451
A tempót látva úgy tűnik, hogy a HRC jövőre is a GP legerősebb alakulata lesz - Lorenzo, Marquez és a Honda technika nyerő triónak tűnik

Ezzel gyakorlatilag mindenki pontszerző helyen zárt, hiszen csak 14-en értek célba, még a háromkörös lemaradásban befutó Morbidelli is két ponttal gazdagodott. Ha már a pontok szóba kerültek: Marquez taktikus motorozásának köszönhetően tovább növelte előnyét, immáron 115 ponttal vezeti a bajnokságot, a második helyezett Rossi eddig 88-at szerzett, míg harmadik helyre Vinales zárkózott fel (77 pont). Legközelebb Assenben csapnak össze a pilóták, ahol Rossi és Marquez oly' emlékezetes csatát vívott, ráadásul az utóbbi öt holland versenyből hármat a Doctor nyert, szóval minden adott egy újabb felejthetetlen hétvégéhez.