A csapat hét versenyzővel érkezett Szlovákiába, akik közül néhányan kategóriát váltottak az elmúlt hónapokban, úgyhogy kihívásokkal, küzdelemmel teli hétvége várt a csapatra. A szombati időmérő edzés igencsak eredményesre sikeredett, hiszen a PW50 mezőnyben Kolarovszki Mór az ötödik helyet szerezte meg, Vincze Martin a Mini GP Stock géposztályának pole pozíciójából várhatta a vasárnapi futamot, Czepó Donát pedig a Mini GP Open kategóriában a 150 ccm-es motorok között - 115 ccm-es motorral - vágott neki a hétvégének, s ötödik helyen zárt. Várkonyi Tamás és Bagdány Máté idén ültek át váltós, Ohvale típusú motorjukra, ismerkednek még az új technikával, ám így sem lehet okuk panaszra - Máté a harmadik, Tomi pedig a hetedik helyről várhatta a vasárnapi futamok rajtját.

utanpotlas-bajnoksag-elso-fordulo-18132
Bagdány Máté és az új, váltós, Ohvale motor

A Mini GP 140 kategóriás motorjával Nagy Attila az Open kategóriában indult, ahol erősebb motorok vannak, de így is sikerült a második helyet megszereznie, s bizakodva várta a másnapi rajtot. Attila a Mini Motard (Pitbike Open) kategóriában is megmérette magát, ahol szintén hengerűrtartalom-hátrányban volt a többiekkel szemben, így az ötödik helyre tudta kvalifikálni magát. Meglepetésversenyzőnk, Kolarovszki Adél már korábbi cikkeinkből ismerős lehet, aki a Pitbike női mezőnyében a Pitbike Juniorok között a negyedik, míg a női rangsorban a második helyet szerezte meg a szombati időmérőn.

utanpotlas-bajnoksag-elso-fordulo-18133
Együtt a Chrobák csapat!

Vasárnapra sok-sok- csapadékot ígértek az időjósok, de szerencsére ennek nyomát sem láttuk a pályán. Ragyogó napsütés kísérte végig a programot, így minden adott volt egy jó kis versenyzéshez. Természetesen ezúttal is két futam várt a gyerekekre, ahogy a korábbi években ezt már megszokhatták.

utanpotlas-bajnoksag-elso-fordulo-18135
Czepó Donát (#88) kategóriájába sajnos nem érkezett más versenyző, így az Open 150-es motorok között indult a 115-ös motorjával

Kolarovszki Mór (#81) gyönyörű stílusban, folyamatos gyorsulással nagyot küzdött mindkét versenyen, s a technika adta lehetőségeken belül kimotorozta gépét, ami mindkét futamon az ötödik helyre volt elég. Vincze Martin (#10) a Stock kategória tavalyi bajnoka, idén sem talált méltó ellenfélre, magabiztos motorozással folyamatosan javítgatta saját köridejeit, míg végül bő két másodperccel szárnyalta túl az eddig elért legjobb eredményt kategóriájában. Martin nem is rejtette véka alá örömét, fülig érő mosollyal ugrott a dobogó legfelső fokára, és vette át a neki járó kupát.

utanpotlas-bajnoksag-elso-fordulo-18138
Kolarovszki Adél - a fiúkkal összevont értékelésben - mindkét futamon a harmadik helyet szerezte meg

Czepó Donát (#88) kategóriájába sajnos nem érkezett más versenyző, így az Open 150-es motorok között indult a 115-ös motorjával. Ennek dacára szépen helytállt, és az első versenyen a hatodik, míg a másodikon az ötödik helyen ért célba. Donátot végül a saját kategóriája szerint is díjazták, így nagy örömmel vette át a neki járó kupát a dobogó tetejére állva.

utanpotlas-bajnoksag-elso-fordulo-18147
Várkonyi Tamás nem kedveli a pályát, de saját idején négy másodpercet javítva így is bezsebelt egy hetedik és egy nyolcadik helyet

Az Ohvale110-es motorok futamán Várkonyi Tomi (#69) és Bagdány Máté (#91) álltak rajthoz a Chrobák csapatból. Tominak saját magával is harcolnia kellett ezúttal, ugyanis a dlhái pálya nem a szíve csücske. Ennek ellenére folyamatosan javított idején, a tavalyi legjobbját bő négy másodperccel megdöntve először a hetedik, majd a második futamon a nyolcadik helyen végzett.

utanpotlas-bajnoksag-elso-fordulo-18140
Kolarovszki Mór (#81) gyönyörű stílusban, folyamatos gyorsulással nagyot küzdött mindkét versenyen, s a technika adta lehetőségeken belül kimotorozta gépét, ami mindkét futamon az ötödik helyre volt elég.

Máté fiatal kora ellenére gyönyörűen helytállt a számára új mezőnyben, gyorsan felvette a ritmust és egyre gyorsuló motorozásával a mezőny elejével tudott maradni végig. A köridők az első négy versenyzőnél egy másodpercen belüliek voltak, őt végül mindkét futamon a negyedik helyen intették le a kockás zászlóval.

utanpotlas-bajnoksag-elso-fordulo-18148
Vincze Martin (#10) a Stock kategória tavalyi bajnoka, idén sem talált méltó ellenfélre, magabiztos motorozással utasította maga mögé a mezőnyt

Nagy Attila #66 Mini GP 140-es motorjával érkezett a hétvégére, amikor is, Donáthoz hasonlóan szembesültünk vele, hogy nincs más induló ebben a kategóriában. Attila így az Open kategóriába átnevezve az erősebb motorokkal szemben vette fel a kesztyűt. A lóerőhiányt pótolva saját határait feszegetve sikerült megszereznie mindkét futamon a második helyezést. Atti nagy izgalommal várja a következő hétvégét, hiszen addigra a motorja is komoly fejlesztésen esik át az Open kategória szabályai adta kereteken belül. Attila a Mini Motard kategóriában is képviselte a csapatot, ahol szintén gyengébb motorral állt rajthoz versenyzőtársaival szemben.

utanpotlas-bajnoksag-elso-fordulo-18144
Bár Nagy Attila motorja gyengébb volt, mint ellenfeleié, így is két dobogós helyezést ért el

Az első futamon hatodik helyről rajtolva a negyedik kanyarig jutott, mikor is egy hátulról érkező társa kiütötte. A szerencsének köszönhetően egyikőjük sem esett el, de kimentek a pályáról. Attila viszont ezután a nagy sietségben sajnos elcsúszott, megütötte a lábát, így nem tudta befejezni a versenyt, s a második futamon nem is állt rajthoz ebben a kategóriában. Kolarovszki Adél #13 élete első versenyhétvégéjén van túl, ahol a Pitbike Junior kategóriával együtt indultak a női pitbike versenyzők. A fiúkkal összevont értékelésben Adél mindkét futamon a harmadik helyet szerezte meg. Mi több, a második futamon a folyamatosan gyorsuló tempójával végig a második helyen motorozott, ám az utolsó körben sajnos visszacsúszott a harmadik pozícióba, ám így is mindkét alkalommal a női értékelés második helyén zárt.

utanpotlas-bajnoksag-elso-fordulo-18150
Vincze Martin a dobogó legfelső fokán

- Nagyon büszke vagyok a kis csapatomra. Ez volt az első verseny a szezonban, ami mindig kérdéses, mert itt derül ki, hogy kivel mi történt a télen. Megnyugodva tapasztaltuk, hogy jól dolgoztunk a felkészüléseken, hiszen több dobogós helyezéssel zártuk a hétvégét. Ez persze nem azt jelenti, hogy ezután csak ülünk a babérjainkon, éppen ellenkezőleg, folytatjuk az edzéseket, mert a kemény munka meghozza a gyümölcsét. Gratulálok az összes gyereknek, mindenki nagyon szépen teljesített! - foglalta össze a hétvége eseményeit Chrobák János csapatvezető.