Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Így van ahogy mondod, de nem keverem.
Nekem az alátét saru fémhez van hozzá hegesztve valami más anyagú drót, ez termel annyi villanyt a hő hatására, hogy egy lengőtekercses műszert kitérít, és az van beskálázva. Tehát külső áramforrás nélkül van megcsinálva.

Persze lehet ugyan ilyen kinézettel thermisztoros is. Olyankor a diódát a saruba ragasztják valahogy, de az nem bír olyan magas hőmérsékletet és kell egy külső tápellátás neki a méréshez.
Na, végre megoldották a villanyautók utolsó problémáját is 😂
Azért mekkora genyó vagyok, hogy elrontottam a játékotokat 😆
Miért lenne marhaság? Az égéstérhez ott férsz hozzá legközvetlenebb módon, amit nem befolyásol annyira a hűtőborda hőelvonása, és ehhez nem kell módosítani semmit. Még régen a Trabantoknál volt divat ez, mert ugye nincs hűtővíz amit lehetne mérni, és a gyertya alá tett hőmérőhöz nem is kell módosítani semmit.
javítom magam , látom van ebből komolyabb is nem csak a kis szirszar plasztiktokos amit használtunk annó szóval bimetál :D
nem kevered ? a K típusnak az ellenállása változik a kettősfém feszültséget ad
Utana nezek. Koszi az infot 😀
Hát ez nagyon szomorú. Sajnos így már nem is vicces ...😟
A gyertya alá tenni akkora marhaság, hogy eszembe se jutott a K-tip hőmérő. De legalább így érthető, mi az a madzag.
Hát ez tényleg lehet az. 🤔 😁
Meg is van. Csak nekem műszer is van rajta egyből.
https://hu.top-heaterchina.com...
Feltéve ha a testet kötötte oda. 😆
Ez nem K típusú kettősfém, HF hőmérő? Nekem is van ilyesmi. Léghűtéseseknél hasznos tud lenni.
(fogyasztott)
Azt én sem, de ha megkérdeznénk, nem csodálkoznék, ha azt mondaná:
"Így sokkal jobban ment, és kevesebbet is fogysztott"
Ja, és az alapjárat is sokkal egyenletesebb lett!
Nem tudom, mire gondolt a költő.
Vagy csak 14-es szemessaruja volt a testkábelhez 😉
Ráadásul ez egy DR650SE, most nézem... Az meg CDI-s is ráadásul.
Gyenge volt a szikra és így próbálkozott, hátha a test gyenge?
Biztos, mert ez kb. nadrágszíj mellé viselt hózentróger.
De működött? 🧐 😁
Ki tudja 😀
És még tömített is 😅
Hat de.... miert? :)