Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A bilincs fölül jön, meg szerintem a képen lévő csőből is. Az y alakú vackon csorog le.
Tehát nem a karbi falán csorog végig, kívül? Mondjuk azért, mert a benzincső nem tömít rendesen a csatlakozásnál?
Nekem úgy tűnik a karbi és az y találkozásánál. Másik gondom, ha leblankolom a + vastag vezetéket rövid lesz. 😭
Meg tudod állapítani, honnan jön?
Igen, a külső krómozott cső "patyomkin".

Mondom én, hogy valami nem jó azzal a karburátorral.
Jó szuper. Már értem miért érzem folyton erős benzinszagát. Ott folyik a benzin szerintem. A karburátor alatt az y gumi találkozásnál. 🤷 A gumi nem tűnik öregnek.
Mármint a leömlő oldalt, a hátsó hengernél...😅 Az nincs bekögve sehova. Csak most vettem észre.🤭
Bocsi a 250-esen a felső kipufogócső csak dísznek van?🤔
A tuti recept a drotkefe, mert arra nem kell varni :D
No, itt a tuti recept. 🙂 Köszönjük!
Tessék mindenkinek elmenteni!
Fogsz egy decis poharat. Egy evokanal sot teszel bele. Felontod ecettel es elkevered.

Fogsz egy masik poharat. Teszel bele szodabikarbonat es vizet ugyanebben az aranyban.

A blankolt oxidos vezeteket szetterited picit, hogy nagy legyen a felulet. Belelogatod a sos ecetbe 10 percre. A sos ecet lemarja az oxidot - ha 10 perc nem eleg, adj neki meg idot.

Ha mar nem sotet, hanem szemmel lathatoan szep rezszinu, akkor a savas drotveget belogatod a szodabikarbonas vizbe, hogy semlegesitsd es megallitsd a reakciot.
Ja. A foszforsav a rozsdamaró alapja.
Ja féktisztítóm is van. De akkor inkább hagyom. Míg otthon tudományos asszisztensként dolgoztam laborban, mindig volt foszforsavam, de most takarítónő vagyok, abból főzünk ami van.😅 Szegény ember kézzel nőz.🤣
A 6,5 es igen, jó lesz. A lényeg, hogy fémtiszta legyen. Kóla, grilltisztító semmiképp. A kóla cukros, a grilltisztító is vegyszermaradékot hagy. Ecet? Nem tudom. Én kipróbalnám, de inkább hagyd. A gázpalackos izével meg lehet csinálni, de csak óvatosan a tűzzel! Gondolom forrasztócined van. Itasd át alaposan, de csak amennyi kell. A saruk jók, mert eleve be vannak vonva. Könnyen tapad majd az adalék rájuk.
Ez a két fajta volt, vettem mindkettőt.🤣 A 6,5 ös jó lesz? 🤷
Fú köszi! Amúgy most értem haza.🤣 Remélem magamtól is mindent beszereztem. 😬 Elötte nem olvastam. Forrasztópákám van, de szerintem a pincében megmurdelt, kétszer kaptunk sárelöntést, viszont fiamnak van ilyen gázpalackos izéje. Nekiállok.😅 Rozsdamaróm nincs. Kóla, ecet, grilltisztító?
Én a helyedben beszereznék egy forrasztópákát. (Bár tudom, hogy nem vagyok a helyedben ...🙂)
Hozzávalók:
1 db 6-os szemes saru vastag kábelhez való
1 db kabelvágásra alkalmas fogó
csiszolópapír,
esetleg 1 mokkáskanálnyi rozsdamaró
Elkészítése: A rossz sarut a fogóval elvágjuk, megbalkoljuk. A korrodált részt fémtisztára csiszoljuk a kábel belsejéig, amennyire csak lehet. (Végül én le szoktam öblíteni egy pár csepp rozsdamaróval, de ez ízlés kérdése)
Ezután a sarut a fogóval jó erősen rászorítjuk.
Végül a sarut melegítve összforrasztjuk.
Amire számítani kell, hogy a vastag kábelek miatt sok hőre lesz szükség. (Erre egy gázforrasztó a lagalkalmasabb)
Jó akkor még egy probléma. Ahogy megmozgattam még kevesebb szál maradt.🤦
Köszi a biztatást!🥰😘
A szabályozó komplikáltabb állat annál, mintsem egy sima multiméterrel ki lehessen mérni. Az alumínium házán belül két alegység (egyenirányító és feszültségszabályozó) van és akármelyik kivezetésen mérsz, csak az elülső egységet "látja" a műszer - az egyenirányítót. A kritikusabb, szabályozó egység csak akkor mutatja ki a foga fehérjét, ha üzemel.

Nem szobadíszt vettél, hanem egy olyan motort, amit bizony karburátor és töltés fronton meg kell javítani. Nem tudom, mik a tarifák az osztrákoknál, de a csatlakozó javítása kb. egy órás művelet. A porlasztó kiszerelése és beállítása 3-4 munkaóra, attól függ, mennyire kompetens a szerelő.

Amit itt tenni lehet olcsó pénzből, az kicsit mezítlábas, de működő megoldás: az olvadt csatlakozót le kell vágni, a vezetékvégeket le kell blankolni és a rézhuzalt megtisztítani (!!!), venni kell egy csomag 6.3mm-es anya csatlakozócsarut és a vezetékeket csati nélkül felsaruzni.
Ezt követően a vezetékeket egyesével be lehet dugni a szabályozó dugaszába. Nem lesz műanyag, ami összefogja őket, de nem is feltétlenül elengedhetetlen a működéshez.
Szabályzót ki lehet mérni valahogy? 🤣 Azt hiszem láttam valahol.🥺 Vagy már keverem. A kérdés hogy akkor mit kell vennem és kicserélnem. Vagy akasszam fel magam, hogy vettem egy szobadíszt?😅 Mérhetetlenül hálás vagyok Nektek, hogy segítetek, de azt hiszem most egy kicsit bedepiztem...😕
No, ha ilyen csúnya a helyzet még az is lehet, hogy jó az a szabályozó, csak nem tud tölteni, mert kalap sz_r az érintkezés.
Itt már összekötötte magát minden, mindennel is. 😬 A piros meg a fekete égett. A piros feletti fehér, generátor vezeték meg a piros között nincs műanyag. De az "új" fesszab csatiján nem látok nyomokat, ez a régivel történhetett.🤷
Meg van olvadva, ez cserés.