Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Üdv Mindenkinek!

Szeretném felvenni a kapcsolatot olyan emberekkel, akik külföldről hoznak be motorokat.

Lényegében 25 kw-os papírokkal rendelkező motort szeretnék vásárolni, és talán külföldről egyszerűbben lehetne szerezni ilyen papírokkal rendelkező motorokat. Aki ilyennel foglalkozik és tudna segíteni az kérem küldjön e-mailt! E-mail címem : fzr400@freemail.hu
Helló
Valaki tud nekem segiteni hogy szeretnék rendelni az ebayról egy suzuki gsxr 1000 alvázat és hogy bele szeretném a magyar mocimba rakni mert az enyém megsérült még forgalomba van nem vontam ki! hogy mik lenének a folyamatok a külföldi vázal hogy magyarországon forgalmis legyen a blokommal! valaki le tudná nekem irni pontosan részletesen?,
köszi elöre is segitségeteket.
Sziasztok!

Elnézést hogy nem olvastam végig a fórumot, de már nem volt türelmem többet lapozgatni. Segítséget szeretnék kérni.

A gondom az lenne, hogy vettem egy motort. 125 ccm, de itthon már 50-es papírokkal vettem meg. Tehát csak egy adás-vételi volt hozzá és kapufa.
Kérdésem az lenne hogy ha forgalomba akarom helyeztetni 125-ösként hogy teljesen legálisan lehessen használni, akkor miket és hol kell beszerezni, illetve mennyibe kerülne az összköltség.
A motorról nem tudok semmit. Sem hogy honnan hozták be, sem hogy ki van e vonva a forgalomból, semmi.

PLS HELP. Jön a tavasz, és jó lenne már a motorozásra koncentrálni, nem arra hogy mikor kap el a jard :S
sziasztok

az lenne a kérdésem, hogy menyibe kerül egy itthon megvett külföldön forgalomból kivont motor forgalomba helyezése itthon? és mik kellenek hozzá?

aki tud segíteni az léci írjon e-mailt: puskas93@freemail.hu vagy sm500@freemail.hu -ra.

előre is köszönöm a segítséget
Sziasztok!
Nem tudom hogy felmerült-e már a kérdés,mert eddig nem olvastam a témát,de amerikai motorbehozatalról lenne szó!Ismertek olyan céget vagy valamit aki az usából hoz be motorokat rendelésre?Tehát én kinézek a neten (ebay-en) egy motort és ők lebonyolítják a vételt!Milyen árba van egy ilyen behozatal,ügyintézés?
Köszönöm!
Vámosoknál nem kell időpont,kapsz csekket befized a postán visszaviszed bemutatod és kapod a reg,adó igazolást avval mész az okmányirodába.
Sziasztok!
Pénteken megyek műszakiztatni a motoromat. Utána a vámosokhoz kell menni? Ez lenne az szombathelyen? :
Nemzeti Adó- és Vámhivatal Nyugat-dunántúli Regionális Adó Főigazgatóság
Kell ide időpontot kérni?
Ők csinálják a papírokat, és innét kell elmennem olyan bankba amiben van vámpénztár? Majd a befizetési bizonylatot kell visszavinni?
Köszönöm a segítséget!
7 kor kezdtem a forgalombahelyezést,
fél 1kor kész volt!
Legtöbb idő a vámosoknál ment el!
Nincs mit de nem neked tettem fel
Kösz Keki de 900 ast szeretnék meg nem F-eset hanem RR-t!
De korrekt az ár ehhez a mocihoz!
Ilyesmit hallottam én is, két napja. Remélem igazatok van :)
Eredeti külföldi papírokkal,forgalomba helyezhetően,vagy exportra is.Már itthon van,fix 300e ft-ért.
Nem tudna valaki jó árban 96-98-as körüli Honda CBR 900-ast jó áron! Lehet külföldi vagy magyar is ! Előre is köszönöm!
kétnyelvű legyen, két tanúval.
miért ne lehetne? Csak ki kell vinned vizsgáztatni.
Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem.
Vettem egy aprilia rx- 50 köbcentis motor vázat, amihez kaptam eredeti osztrák papírokat. Aztán most vettem bele egy belevaló 50- köbcentis blokkot. A kérdésem az, hogy mit jelent az osztrák papír? Szóval járhatok vele Magyarországon is? A másik problémám, hogy a motornak az eredeti papírján más motorszám van beírva.
Ezt jogilag hogyan tudom megoldani? Mivel ez a motor 50- es, segédmotor, akkor elég lenne egy adásvételi és kész?
Én direkt azért vettem ezt a vázat mert van hozzá papír és így előre akartam gondolkodni, mikor bejön rendszámos időszak.
Bár ez még messze van de már beszéltek róla. Ha behozzák a rendszámot a segéd motorokra, akkor szerintetek milyen dokumentum kellenek majd hozzá?
Most mit csináljak a motorommal? Csináljak rá egy adásvételit, alvázszám, motorszám és kész? Hogy működik ez az egész?

Köszönöm szépen!
Az eszem megáll hogy az emberre rá se köhintenek
Sziasztok!
Egy Suzuki SV 1000S-t szeretnék behozni Belgiumból. A kérdésem az lenne, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy csak egy üzembentartóit írunk a motorra, és én itt Magyarországon használom a motort a Belga papírokkal, de a tulajdonosa viszont Belga. A motor tulaja az barátom, úgyhogy nem verne át.
Csak le kéne görgetni a lap aljáig
Sziasztok!
Nem tudom hogy konkrétan volt-e ilyen kérdés mint az enyém ebben a topikban, ha volt bocsássatok meg de a 100akárhány oldalt nem szeretném végigolvasni.
Lenne egy öreg(82-es) 900-as Honda ami az UK-ban van forgalomban , de időközben lejárt róla a műszaki de a motor édesapám nevén van(ő használta egy darabig kint), ez miben befolyásolja a magyar forgalomba helyezését a motornak?
Egy kalkulátorral kiszámoltam hogy 23ezer forint lenne a reg. adó.
Még olyan kérdésem lenne hogy ha úgy dönt édesapám hogy forgalomba helyezné akkor hol kellene kezdeni a dolgot, hova kellene először menni?
Köszi
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem
Sziasztok.
Az én kérdésem az volna Ha nincs meg csak az adásvételi illetve a kivonásos papír akkor forgalomba tudom helyezni? Néztem most egy mocit de nincs forgalmi. Várom válaszokat
Előre is köszi
na és végül megérte?
*ideiglenes forgalomba helyezési engedély
kérdésem az lenne,hogy az ideiglenes forg. eng. határidejébe a okmányirodának is bele kell férnije?vagy csak a reg.adó fizetésnek?