Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Üdv mindenkinek.Régen jártam erre,de nem tétlenkedtem.Pár apróság ugyan még hiányzik,de motorozható állapotban van ismét a vizes mtx 80 r2h-m.Pár képet is felrakok a kezdetekről/vásárlás után,de még a tatarozás előtt/,és az átalakításról + a mostani állapotokról.Hiányzik még a km spirál,az akksi,és az akksifedél,a lábtartógumik,továbbá a tükör.De ez már csak apróság az eddigi beruházáshoz képest.A tesztkörökön már túlvagyok,és nagyon megy.Az olajzást kiiktattam,mert egy honda motorszerelő haverom szerint is jobb,ha a benzinbe öntöm-keverem.A motort megvétele utánn szétszedtem,és lefestettem,majd jött az alkatrészbeszerzés és összeszerelés.Új láncés lánckerekek,vezetékköteg,kapcsolók,lámpák, stb.Szerintem megérte.
huhh hát fogalmam sincs erről majd faterral egyeztetek mert én még csaak 16 éves vagyok :D

de lenne egy kérdésem szerintetek a gumi a motoron majd terep vagy utcai legyen mert igazából a terep illene rá de nem vagyok az a fajta aki ki megy a bányába ugratni egykerekezni meg lejtőn mászkálni stb.
én ezért gondoltam utcai-ra de ahhoz elég falusi vagyok hogy ki menjek a gyümölcsösbe vagy föld úton menjek mert van belőle elég
nem tok dönteni :D
Hát ha már így megtaláltuk 1mást, akkor oldjuk meg Vaterán kívül! Ha neked kell, beteszem zártba, hogy más el ne vigye, és ha már postáztam, akkor leveszem a hirdetést. Békés megyében lakok. Ha előre utalsz, akkor postával (összesen) 4000Ft-ba lesz, ha pedig utánvétellel szeretnéd, akkor 4700Ft. Érdekel?
és ezt 3000-ért már lehet is vinni? vagy csak licitálni kell rá?
am hol vagy kb.
mert én szabolcs-ba
Ha valaki tud bontásra szánt (olcsó) MTX-et, vagy vmi kis köbcentis Hondát, írhatna, mert érdekel!
Én bontottam 4 MTX-et, nálam találsz alkatrészeket. Bár a tiéd ,,sajnos" olasz, és én Japánokat bontottam. Hasonlítsd össze a láncvédőt, ezt én árulom, és tekintsd meg többi hirdetésem is! :D

Láncvédő:
http://www.vatera.hu/honda_mtx...

Hirdetéseim: :P
http://www.vatera.hu/listings/...
és van olyan aki tud alkatrészt olcsóbban?
mert kéne rá láncvédő mert az törött bár még rajta van meg egy pár alkatrész
aha királyul néz ki :D
én is tegnap fényképeztem mondjuk nekem semmi baja nem volt amikor hazahoztuk csak reggel amikor beindítottam kiszakadt a gáz
megcsináltuk és megy :D
a tied hanyas?
nekem mondod?
nem tudok sajnos 3 hetet nézelődtünk neten használt motor honlapokon míg ebbe beleakadtunk
nézelődj!
Debrecenbe vettük meg háznál vagyis nem kereskedésnél
Annyit mondok hogy kereskedők nem szégyellik elkérni az árát néha rengeteget kérnek érte de gondolom tudod te is
A motorom, az előbb fotóztam le:
Én 85-ért vettem az MTX 80-as piros motorom nemrég. Nem volt rajta jó az első lámpa, mert mindig kivágta az izzót. Mint utólag kiderült csak azért, mert hátsó lámpa nem volt rajta, amint tettem rá és bekötöttem nem is vágja ki egyiket sem. Tettem izzókat a műszerfalba is, ott is rosszak voltak. Tenni kellett rá tükröt és két kézvédőt, valamint befizettem a biztosítását, közúton is használom. A motor kód szerint 1984-es, de ezt nem értem, mert ugyan dobfékes elöl-hátul, de vízhűtéses és 6 sebességes, bár elöl még nem kocka, hanem kereklámpás. Tegnap megszorult 1 pillanatra sajnos mert 95-tel mentem vele és amikor visszaengedtem a gázt akkor túlmelegedett. Nem volt levakítva az olajzó luk a karbi mellett és fals levegőt szívott, és csak 50-es keverék volt benne. Szerencsére semmi baja nem lett, 1 perc múlva visszahült és ugyanúgy megy, levakítottam az olajzó furatot és tettem bele még olajat a tankba kb. 1:30-as arányba keverve. Erre figyeljen oda akit érdekel.
Fain, 80ért nem tudsz nekem is? Annyit megért bőven!
Mi vettünk egy honda mtx-et tegnapelőtt! :D
49köbcenti van a vázba ütve de sztem jóval erősebb, mivel ez az első motorom sajnos még csak az udvaron mehetek vele nekem nagyon tetszik kezdek hozzászokni a váltóhoz a kuplung-hoz és minden egyébhez
Még nem volt vele semmi gondom épp és egészséges 21 éves 80ezerért vettük
Köszi.Remélem nem lesz vele gondom.150 ért veszem.Ha valami oknál fogva mégse veszem meg.Akkor el küldöm neked a címet ahol megtalálhatod.
Nagyon fasza, nem tudom mennyiért veszed, de ezzel nem lesz bajod, nagyon jók ezek az MTX-ek. Én bontottam ugyan ilyen '25öset, szal van hozzá alkatrészem, de nem hiszem hogy ehhez szükséged lesz bármire is... Ami a képen, van moci, megvan mindene! Honnan és mennyiért veszed? Ha neked nem kell, lehet hogy engem is érdekelne. Üdv
Üdv.Úgy néz ki lesz egy Honda MTX 125 ös motorom 1988 as.Mi a véleményetek róla.(megbízhatóság),50 es ként szeretném használni.50 es váz száma van.Inkább terepre használnám köz úton nem nagyon mennék vele.Köszi a segítséget.
Köszönöm szépen a segítséget!
Számodra feladtam ma kicsivel dél előtt a csomagot, ha ott van írj, szerintem már holnap ott lesz! Üdv
Ketten összehozzuk neki.
A kiegyenlítő tengelyen is van egy összejelölés. Egyszerre kell lenni mind a 2 fogaskeréknek az összejelölésnél, ha érted.

Tedd azt, hogy leveszed a főtengely végi kis fogaskereket, és úgy forgatod, hogy minden jelölés stimmeljen és jó lesz!

Üdv
Hali.havalakinek kell van elado honda mtx 125 öm.uj henger dudo gyürü gyertya bovdenek fogaskerék..még bejáratos...125000 DE.50est vagy 80as crosst beszámolok.én nemerem 50ként használni pedig vizhütéses 6 sebis poveres... ha érd irj vagy hivj 06309578725...vegeradam@citromail.hu
sziasztok!van nekem egy Honda Mtx 50-em és megszimeringeztem a főtengelynél és mikor levettem onnan a fogaskereket, nem néztem meg a jelölést. Amikor összeraktam a motor kicsit rázkódott. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor mit csináljak?
sajnos gőzöm sincs mi lehet vele mert a hátsó lámpát nem bántotta csak elöl és a műszerfalban és az ellenállás csere se változtatott semmit van itthon egy levegós 50es mtx fesszabályzóm ha egyezik majd ráteszem csak azóta időm se volt vele foglalkozni de tippeket szivesen fogadok :)
Az enyém is gyengén és erősen világít. Tudtommal ebbe a körbe nincs bekötve az akku. Ezért nem világít ha áll a motor./az a kis akku szerinted mit bír?/ Így a generátor hol több, hol meg kevesebb áramot ad le. Ezért van az ingadozás. A fesszabályzó csak elvenni tud az áramból, hozzá adni nemtud.
Volt mikor kevertem. Akkor egy hosszabb csővel vissza vittem az olajtartájba /a tetején lévő levegőztetőn keresztül/ Ha szárazon jár az olajszivattyu szerinted az jó neki? A karbin lévő csövet le kell vakolni/ egy darab csövet össze olvasztottam/. Különben fars levegőt szív.
Amióta nem keverem/1:50/, nem füstöl úgy és nem fuldoklik az olajtól. Valami úgy rémlik, hogy olvastam 1000 km/1 liter olaj. Nyilván ez sokmindentől függ. Nekem kb.:800km/1liter olaj vagy méghamarabb.
Ja emlékszem egy történetre, valaki írta itt a fórumon. Elment motorozni, valami miatt kerülőt kellett tennie. Elfogyott a benzinje. Volt nála 1 ezres, benzin lett volna de nem volt olaj. Így tolta a motor asszem vagy 10km-ert. Azért írta ezt le, hogy okuljon mindenki belőle. Vagy vigyen magával mindenki olajat vagy elég pénzt. Ő arra az elhatározásra jutott vissza köti az olajpumpát./Szerintem: ha keveréket kapok ha elfogyott, legfeljebb jobban füstöl. De ha te kapsz bele tiszta benzint? Inkább tolod? Ezt az olajozást egyszer kitalálták, azóta is működik mindenhol! Mivan ha besűl? Kérditek. Én kérdem: mivan ha defektet kapsz; mivan ha elszakad a lánc... és még sorolhatnám/
Csak a véleményemet írtam le. Mindenki cselekedjen belátása szerint.