Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igen,azt tudom. De ez nem csak rajtam múlik. Ráadásul évekkel ezelőtt ki lett vonatva külföldön.
Eredetiségvizsga meg nincs első forgalomba helyezésnél...
Olyat írjatok, hogy Te vetted meg az olasztól...kétnyelvűn...és kész.
XY vette meg,nem én.. Én egy 3. személy vagyok.
Eredetiség v. nem lehet,hogy kell,hanem kell. Átírási illetékről még nem is hallottam. Hmm,jól van,köszi.
Ezek szerint nem te hoztad be a motort hanem valaki más.... és te őtőle vetted meg...?
Ha ez így van akkor ha jól tudom az okmányirodában még átírási illetéket ( vagy minek hívják) is kell fizetned!De lehet még eredet-visgát is kell csinálni rá..és ez mind mind külön költség...
Írjatok egy új kétnyelvűt...
Ez sajnos így van ahogy "uzsolt " írja..Én múlt héten intéztem a papírokat.. ( egyedi forgalombahelyezés + műszaki vizsga és reg. adó befizetés , majd okmányiroda) Mind a két "hivatal" kétnyelvű adásvételit fogad el....
Az NKH -hoz időpont -kérésnél vidd magaddal az összes "eredeti külföldi " papírokat...
És nekem? Megvan az olasz forgalmi,megvan a kivonatási.. Egyedül a szerződéssel van bajom,mert XY és az olasz között csak egy magyar adásvételi volt.
Le kell fordíttatnom olaszra,ha itthon forgalomba akarom helyezni? (értelmét nem látom olaszra átfordítani...)
Ha olasz volt a masina, akkor, ha tudod a kinti rendszámot valahonnan, akkor tudsz rá kérni egy un. kék papírt ( Certificato Cronologico a becsületes neve ), ezt kiadja bármelyik ACI iroda. Ha jól emlékszem kb. 30 EUR az ára. Ezzel, és egy adásvételivel forgalomba tudod helyezni. Olaszban, a forgalomból már kivont járműnek NEM pótolnak forgalmi engedélyt.
Hát a Vám-és Pénzügyőrségen kell a kétnyelvű, úgyhogy szerintem inkább azt írjatok.

Forgalmi: Azt csak az NKH-hoz (Nemzeti Közlekedési Hivatal), régi nevén KPM-hez tudod csak vinni, mivel ez lesz az első forgalomba helyezése. Ide időpontot kell kérni (mivel látom miskolci vagy
itt a telefonszámuk 46/505-130, a Futó utcában van az állomás), és a legegyszerűbben utánfutón tudod megoldani.
Itt két dolgot kell majd kifizetned:
1. Egyedi forgalomba helyezési engedély 22.800HUF
2. A forgalmi vizsga díja 4.360HUF
Ja és egyben ez a legelső lépés a papírozás során!

Ha bármi kérdésed lenne még keress bátran, segítek.Én kb. 2 hónapja csináltam végig ezt az enyémmel.
De a csaj azt mondta,hogy neki a magyar a lényeg . (Okmányirodába telefonáltam) Utólag meg majd kitalálják,hogy mi kell,és akkor még 2 hét,mire lesznek papirok? Ja igen,és rendszám nélkül hogy kéne műszakira vinni? Megoldom,nem azért,csak érdekel,más hogyan csinálja
Telefonban mondtam az okmányirodás libának.. Azt mondta,hogy jó úgy. Azért kérdezem,hogy időt spóroljak.. Meg 10e egy fordítás..
Kocsira elintézték..
Jaja úgy van hogy csak a kétnyelvűt fogadják el.
Az utólag biztos hogy drága mulatság lesz ha utólag kell majd lefordítani.
Szia!
Ha jól tudom, akkor külföldről behozott motor forgalomba-helyezésénél CSAK kétnyelvű adásvételit fogadnak el....Sem a NKH. sem a Vám -nál nem fogadják el ....Le kell "hivatalosan " fordíttatni az eladó nyelvére .....
Nem lehet,ha egyszer kiadták utána nem lehet pótolni
Nem biztos.. de nincs mit
Már nyomozok is! Köszönöm!
Ha tudod,hogy nem lopott,meg hogy honnan jött,akkor elvileg adott országban ki lehet kérni. (Németországban tuti)
Lehet valahogy, valahol forgalmit pótolni?
Köszi
Z
Sziasztok!
Ha egy külföldi motorhoz megvan minden papír (pecsétes kivonatási,forgalmi..) de.. A külföldi tulajjal egy magyar adásvételit töltettek ki. Full magyar az adásvételi,(nem 2-3-5 nyelvű,egy szimpla magyar) ami a külföldi és egy itthoni fazon között keletkezett. Ez nem lehet akadály a forg. helyezésnél,igaz? Ja,és ezt le sem kell fordíttatni,nem? De írjatok,havalamit kihagytam. Köszi
nem lehet rendszámozni forgalmi nélkül
Előre is köszönöm a segítséget!
Sziasztok
Zoli