Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az a korlátozott teljesítmény 3 kW... 😃Nálunk elbírná a házat, ha épp az asszony nem süt...
szerintem a paks3 simán meglenne belőle 😂
nekünk a 25 amperest soha nem verte le még az asszony
inverter ami 5000w tud de pár másodpercig 6500ig terhelhető szóval egy szivattyú nem állítja meg
eddig 1x állt meg amikor ment a légkondi a mosógép modogatógép aztán rá lett indítva a mikro
na ez már sok lett az inverternek
de van belőle 10+ kw is csak felesleges azért mert évente 3-5x jó lenne agyatlanul használni egyszerre mindent
Én is csatlakozom egy hozzászólással, mert nagyon sajnálatos ez az eset. (Is)
Szóval mi a baleset idején már Pécsen voltunk, ott mi nem is hallottunk az esetről és hamar el is kellett jönnöm, majd másnap hívott egy tűzoltó barátom, hogy döbbenten látta a rendszerükben a baleset képeit. 😔
Tegnap pedig a Sásdi MOL kútról Pécs irányába kifordulva utolértem négy "vonatozó" autót és egy pillanat alatt "rámesett" kettő kedves motoros kolléga. Ők is párokkal voltak, mögöttem a feleségem ült. A sáv belső részén vártam a pillanatot, hogy előzhessek, gondoltam utána elengedem a sietős "kollégákat". Viszont majdnem baleset lett az egészből és szerintem ezt ők nagyon észre sem vették. Csak az Opeles, aki kettő autóval előttünk haladt és az én lélekjelenlétemnek köszönhetik, hogy az utolsó pillanatban visszahúzódtunk az előzésekből, mert a mögöttem lévő motorost ez rohadtul nem érdekelte és kivágott, hogy az egész sort lenyomja velem együtt egy lendülettel! A mögötte motorozó azért láthatta a szitut, mert Ő legalább megvárta ezek után, hogy én is megelőzzem az autósokat. Gyerekek vigyázzatok már!! Nem csak magatokat viszitek a túlvilágra, hanem a párotokat és neagyjisten egyéb ártatlan embereket is! Most kezdődött a szezon, de már mindennaposnak kell lennie, ahogy hullanak a motorosok???
Sziasztok! Egy olyan kérdésem van. Suzuki ltz 400 as gepem van.Miert kopik a jobb elso gumi jobban mint mondjuk a bal? Terepgumik vannak a quadomon. De a jobb elso brutal modon van kopva kozepen egy cserelnem kell. Orszaguton is mentem vele azert, de javaraszt terepen. Miert pont kozepen kezd el tonkre menni. Koszi a valaszt
Igen, ugy konnyen indokolt a sok aram,ha minden is arrol megy.
Szerintem tobb lesz attol az eromutol a villanyora kapcsaig szukseges penz, plusz a belso korszerusites, mar ahol kell, de kell.
Persze...
Ini adójából lehet pár új erőművet építeni hálózatostól. 🤔 😁
A fene tudja, nálunk asszony míg úgy voltunk mint te nem fogta fel, hogy egyszerre csak 1 max. 2 gép mehet mert levágja és állandüan ezen ment a vita viszont mióta átvezetékelés történt és 32A lett azóta vidáman mindent egyszerre használ, sütő, mosogató, mosó és szárítógép és ha éppen kell a hőlégkeveréses is megy hajszárítás közben, igaz ilyenkor az utcában korlátozások vannak, de nálunk müködnie kell mindennek! 😒 😆 Van is számlánk rendesen.
Honnan?
Minde aramrol megy. Hutes futes fozes szaritogep na meg az auto toltes csak egyedul 32A
Ehhez nagyjából 1000 mrd forint hiányzik,amit az áramszolgáltató nem nagyon akar kifizetni.
ahogy nő az igény úgy lesz több áram
Az árát most még nem is említettem...
Akkor adok egy másik példát: a Magyarországon évente eltankolt üzemanyagot számold át villamos egyenértékre, annyi plusz villamos energia kellene.
fene tudja
2 hét után már teljesen természetes
ennyi erővel a 4 lángos gáztűzhelyt is ki kellne baszni 6 lángosra mert néha kevés a 4 láng és várni kel míg valami kész nem lesz
na kb ekkora probléma az hogy egyszerre nem lehet a 2 gépet indítani évente előfordul 3x
amúgy meg a mosogató programozva van 11-kor kezd és 13-ra kész van, a mosógép meg 15 órakkor mert addigra kész van amire megjön a melóból
ha lenne villanyos kocsi az meg 16-kor lenne bedugva aztán töltögessen ahogy tud
szóval én nem látom ezt igazándiból problémásnak, inkább azt hogy ami villanyos verda jó lenne nekünk az 20+ milla, és erre ennyi pénz sosem lesz
Jó az ilyesmik külön órán szoktak lenni nálunk, de nem divat már ekkora teljesítmény. A 80-as években volt nagyon olcsó az áram, utána leszoktak az emberek erről.
...majd amikor a haverjeid prüsszelben átverik a gázkazánokkal kapcsolatos terveiket (esetleg, majd akkor beszélünk erről megint.
3*16Amperem van és kényelmesen elég.
Az inverterem 25Amperes, és az is elég, bár arra még nem volt rákötve a teljes terhelés, de úgy számolom nem lesz gond. Ahogy mondod. Az egyidejűség a lényeg, nem kell minden fogyasztót összeadni.
Ini, ezt mind értem. De hetekkel ezelőtt is írtam, nem nagyon akarom azt, hogy egy eszköz határozza meg az életemet, legalábbis a szükségesnél nagyobb mértékben. Tehát nem szeretném az autózás miatt ütemezni, hogy mikor-mit használok vagy töltök.
Aztán az, hogy volt pénze autóra, azért pár dolgot még az eszembe juttat, az egyik, amikor a hülye erőn felül vesz pl. hitelre autót, a másik meg az, hogy amikor az utcában a sokadik akar teljesítmény bővülést, illetve amikor ezért majd szabványosítani kell a mérőhelyet. Ezek úgy nem nagy pénzek (amúgy de), csak sokan nem számolnak vele.
jA, akkor pláne!
A youtube-n látható motoros fail videókból (na meg azért nekem is van szemem) azért azt kell, vagy inkább lehet leszűrni, hogy nagyon-nagy baj van a saját tudásunk, a szerencsénk, a bátorságunk, a gyakorlatunk túlértékelésével. Aztán ha csak a fára csavarodik fel valaki, az egy dolog, de valakit lerajáz vagy az utasát készíti ki, az már elindít az emberek agyában fura gondolatokat. Én nem tartom magam egy különösebben ügyes motorosnak, lehet, ez a baj a véleményemmel, de eddig mindig odaértem, ahová indultam.
(Igaz, az 50 ccm 4T robi azért nem volt feltétlenül a legjobb választás így utólag...)
Hát, annyira messzire nem kell menni. Az angoloknál 5 db 1800-2000W villanyradiátor volt a fűtésem és 9kW-os átfolyós villanyzuhanyunk volt, ami arrafelé tök szokványos. Az 50A-es kismegszakító is :D
Mi a fenét tudtok ti ott a nagy víz túloldalán ennyit fogyasztani? 😆
Jó mondjuk amekkora klímákat használtok nálunk azzal már hűtőházak is egész jól elműködnek 🤣

Persze a viszonyítás miatt kb. 22kW az a 200Amper, nálunk ez 3*32Amper, ez a max amit megadnak a polgárnak. Ez után már ipari fogyasztó.
autó éjjel tölt, akkor nagyjából a hűtő megy meg a router az egész házban
de mint írtam akinek van 15+ millája villanyos kocsira az megkéri a 3x20 ampert és tudja tölteni orrvérzésig
amúgy régen csomó helyen volt hőtárolós villany kályha, kiskőrösön rengeteg panelban is ez volt, haverék erről a hálózatról üzemeltették a 3 fázisos indukciós főzőlapot, meghagyták a vezetékeket mert bírta