Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ezt egy filctollal kinyitják
https://www.facebook.com/reel/397677862616361
Ezt csak egy felhő alapű online renccer tudta volna, de akkoriban ez messze volt... most már szinte műküdik, kisebb fennakadásokkal, de a receptírás legalább lecsökkent teljesen, meg nem kell leletekkel se mászkálni, minden orvos és minden patika lát mindent felhőből.
Sztem annyi se... mondjuk 50 beteg/nap, az ugye 15 rugó, 20 rendelési nappal ez 300 rugó/hó. Mivel a praxis vállalkozás, ez a bevétel adózás előtti bruttó, ezt ne is ragozzuk, aki érti, annak világos így, aki meg nem, az nem is fogja.
Plusz ahogy írtam, egy beo-t ez lekötött, annak is volt fizetése...
na de azért nem működött jól mert itt magyarisztánban nagyjából minden szar 😁
emékszem amikor a vasútnál elkezdték a számítógépes redszert arról volt szó hogy ez majd kivált mindenféle könyvelést, legalább 15 évig voltam ott még de egy papírt nem váltott ki, még olyat se ahol csak listázni kellett volna a dolgokat
mert ezt is kinyomtattam a rendszerből, felhívtam az irányítót, és lediktáltam neki amit kinyomtattam, és ugye ezt ő is ki tudta volna nyomtatni, de valamiért még ez sem működött
a vizitdíj is kb 2 gombnyomás lett volna, ha rendesen megcsinálják a rendszert hozzá, és akkor már benne lett volna az is hogy aznapra fizettél és ha elküldtek még 3 helyre nem kellet volna csinálni semmit sem
Nem nagyon tudok hozzászólni, hisz pipifasz már leírta a tutit 😁 és ő mindnehez ért 😅
Azért néhány kiegészítés: vizitdíj.
Az orvosok közt is (mint mindenhol) van, aki az anyját 2 Ft-ért... na ők örültek neki, a többség viszont nem - mert nem működött jól. Egyetlen előnye volt, eltakarította az unatkozó nyuggereket, akiknek semmi baja sem volt. Hátránya viszont több. Először is papírmunka, bizonylatolás, ez lekötött egy embert. Másodszor, a 40 alatti korosztály taplóbb lett, mint addig volt, mert úgy érezte, fizetett, és neki minden jár (érdekes, az öregek sosem viselkedtek így) Volt, amelyik bejött, és ledobta az ezrest az orvos elé az asztalra, aztán egyből elkezdte sorolni a panaszát - na annak speciel mázlija volt, hogy épp nem voltam ott, mert gyorsabban basztam volna ki az ajtón, mint ahogy bejött 😡 Az összes birkának mondani kellett, hogy az aszisztenciánál kell fizetni, ennyi esze kevésnek volt magától....
A feleségem utálta a rendszert, azt mondta, ő nem bolti pénztárosnak tanult, hanem orvosnak. Szerncsére elg hamar megszűnt a rendszer.
Aműgy a betegekkel sok baj van. Azt a 10ede nem fogja fel, hogy jobb mindenkinek, ha időpontot kér, Beesnek, aztán ott tömegelnek, és még hőbörögnek is, ha valaki időpontra jün, és behívják fél perc várakozás után 😄
Azt, hogy mennyire birkák, nem is mondom, a felfogásuk szánalmas, a legjobb, amelyik komlett diagnózissal jön a gyógyszerért, mert őt már megvizsgálta dr. Féccbuk meg dr. Gogle 😅
Na mind1, most a vizitdíjról volt szó...
van itt orvosférj az jobban tudja, de én úgy emlékszem ilyen 70 forint körüli összeg maradt a dokinál a 300 forintból, ebből nem sok mindent tudott fizetni
én még mindig azt gondolom az egészségügy színvonalának csökkentésében az orvosok is vastagon benne voltak, hiszen azóta dől a lé a magén rendelésekből
de egy egyszerű gyógytornász is súlyos pénzeket szakít avval hogy maszekban kijár a házakhoz tornáztatni, de egyéb fizikoterápiás kezeléseket is tudok maszekban, 15-20perces kezelések és röpködnek a 10 ezresek
Fizetek járulékot én tőlem meg emelhetik 300+300+ inflációval 😃
Mivel úgyse használom egyelőre, de másnak ha segít a gyógyulásba rajtam ne múljon
Szóval ha nép szavazáson meg kell szavazni akkor 300 + 300 + infláció (x igen)
De aztán ne sipákoljon senki egészségügy miatt 😂 és legyen minden fasza ☺️
😃
Tuzijatek? Baszod, szolj a szomszedoknak, hogy baj lesz. Meg a tuzolto havrjeidnek is szoljal.
Nem🙄
mennem kell tűzijátékért, holnap meg lehet reptár a sztar varssal(gondolkodós) nem hagynak dolgozni se már(szemeit körbeforgató) Pedig vettem egy zsák rigipszet 😅
akkor olvasod?
Ennyi+ felszerelés valamelyik mészároscégtől(kezeit széttáró)
És igen a 300 forintokon múlt. Látványosan szar azóta az egész és nagyon egybevágott az időpont.
De majd mindjá jön mamlasz elmondja, hogy volt a tuti. Én ekkor ezt tapasztaltam azóta meg ezt tapasztaljuk(kezeit széttáró)
Sajnos nem tudok túlsókat a egészség ügyről (meg is nézem mikor jár le a jogsim ) de a fene se gondolta hogy a gyógyulás 300 ft-on mull-ott meg egy kis páncélszekrényen 😂 😂
Mindenesetre én el hiszem neked, és Orbán jó nagy geci hogy amit mások ilyen jól kitaláltak, még azt a kicsit is lerombolták 🙂 most mennyi a kis páncélszekrény ? Mert veszek is otthonra 😁 egészség az fontos 😆
Inkabb betonozz,ez nem al jol neked.
De😃
Nem olvasod azt kész(kezeit széttáró)
De nem kell megjegyzés(kezeit széttáró)
Ebben a hosszu eeszében irtál valami lényegretörőt is?😃
hát a helyzet az, hogy valahogy jobb volt az élet a vizitdíj rövid ideje alatt. Kár volt eltörölni. 20 alkalom után egyébként se lett volna több, mert az volt a határ. A 300 ft már akkor is fing volt egy keresőnek. Az unatkozó, beszélgetni vágyó öregasszonyok viszont látványosan eltűntek a várókból. Élhetőbb volt a helyzet. Beszéltem akkor a körzetivel azt mondta ő is nagyon örül neki a vizitdíj ráeső része kifutotta az asszisztenst bérét. Aztán amikor közkívánatra megfúrták a már bevezetett intézkedést na attól a naptól kezdve szopás az egész ellátás(óranézegetős) Egész addig úgy működött, hogy volt valami panaszod, a körzeti ugye sok mindenre nem jó max felírja az állandó gyógyszereket illetve elküld szakrendelésre. Nos megírta a beutalót, azzal a beutalóval a kezedbe miután kifelé elköszöntél elmentél a szakrendelésre. Ott kivártad azt a 2-3 órát és sorra kerültél(kezeit széttáró) Miután eltörölték a vizit díjat utána ez úgy ment, hogy elmentél a panaszoddal a körzetidhez, az felhívta a szakrendelést, hogy mikor van időpont majd kaptál 1-3 hónapra időpontot óra percre pontosat.(kezeit széttáró) Aztán miután kivártad az 1-3 hónapodat és közben meg se gyógyultál és meg sem döglöttél odamentél percre pontosan a beutalód alapján, majd kivártad a 2-3 órádat mert a jóisten faxa is bement előtted és akkor értél révbe 😅 Most meg már az a helyzet, hogy ezzel a módszerrel elég jól leszoktatták a népet, hogy közellátásban próbáljon gyógyulni és az emberek jelentős többsége áttért a magánszférába. Aztán az első körben ezek úgy működtek, hogy ugyan az az orvos aki neked időpontot osztott ki az államiba 1-3 hónapra az magánba már másnap este fogadott és az állami kórházi eszközökkel vizsgált és gyógyított(kezeit széttáró) Ezek nem teljes hivatalos dolgok voltak de voltak hivatalosak is mikor pl. még kevés mri volt az országban még kecsón se volt csak szolnokon akkor kaptam időpontot 2 hónapra de ha lepengettem a szolnoki kórháznak a 40 ezret/ez 20 éve volt/ (szemeit körbeforgató) Másnap este műszak után lehetett menni.(óranézegetős) Persze azóta már sokat változott a helyzet. Miután a nép javát áttolták a maszek szektorba megjött a befektetett tőke is az országba, magánkórházak épültek, magánszakrendelők létesültek és bérelnek az orvosok és már elég jól el vannak látva saját eszközökkel is nem kell már a kincstári(kezeit széttáró) Aztán most odáig jutottunk, hogy annyira felduzzadt ott is a beteg, hogy már magánba is van hónapos várakozási idő + még jó drága is mert egy 20 perces konzultáció 20-25 ezer ft az ellátás meg nem jobb mint az államiban(kezeit széttáró) Most tartunk ott, hogy kb. mind1 hová megy az ember várakozás mindenhol van jó hosszú a magánért meg legalább fizetni is kell jó sokat 😅
A horváth ágica széfjei meg egyáltalán nem volt ördögtől való a kórházakban de lehetett vele cikizni. Egy fehér komód van a fiókkal semmi zárható nincs ahová a kórházi beteg be tudná tenni az értékeit mobiltelefon, pénz, esetleg ékszer amihez ragaszkodik és elvitte magával.
Szóval lehet, hogy hülye az egész baloldal de azt a néhány értelmesebb dolgot kár volt megfúrni. Mint pl. a kis vasúti szárnyvonalak megszüntetése. Ezek a kis piros bzmot vagy mi a tökömöket nem tudom vityáék mi a faxna támasztották fel 20 évvel ezelőtt is max 2 öregasszonyt vittek egyik faluból a másikba. Szerintem már annyit se én az utóbbi időbe nem láttam rajta embert egyiken se. De elég csak a kuhár bece gyerek videóit megnézni aki hobbiból utazik ezeken tök egyedül(kezeit széttáró) Prsze vityáék verték a mellüket, hogy visszaépítették ezeket a vonalakat. Ahelyett, hogy tudomásul vették volna, hogy eljárt felettük az idő, mint ahogy az omnibusz felett is. Inkább csináltak volna a nyomvonalakon kerékpárutakat, mint minden más normális helyen(gondolkodós)
Akkor azt akard mondani hogy a egészségügy és oktatás magas szintvonalon hasítót ????
Vizit díj ? Kórházakba kis páncélszekrényke minden fekvőbetegnek ?? 😃
Azt értem hogy azt mondod hogy napi probléma (valós) de gyurcsány bácsinál se lenne rá jobb meg oldás .
És ha tetszik ha nem (mellesleg nekem se ) de két erő van a palettán Viktór vs gyurcsány harmadikat meg te magad se tudsz mondani . Mert ugye ne legyünk csajok hogy "csináljon már valaki valamit " 😂 😂 😂 😂
Én a lányomnak azt tanítottam, hogy amikor majd tanár lesz - az - a renitenseket meg akinek tenyérbemászó szülei vannak, azokat meg ne buktassa, engedje át egy kegyelem kettessel, hagy higgye a kis buzeráns, hogy okos és mindent is tud, és amikor végképp lemarad, mert ugye az oktatás az előzőekben megszerzetteken alapul, így behozhatatlan hátrányt szerez. És amikor valahogy kimászik az iskola kapuján, kezében a bizonyítvány, az első nap rádöbben hogy a seggét sem tudja kitörölni vele, nem fog tudni értően olvasni - szolmizálni sem - tíznél tovább nem tud számolni, a hejesirássátt láthatjuk naponta a hirdetésekben, így egész életében vagy bűnöző lesz, vagy a lehető legszarabb élete lesz, mert a házastársa is olyan hülye, mint ő. A kis fattyai meg pláne.
nekünk is kb 50km a kórház, aztán mindig is ennyi volt
oktatás meg a buzi balosok miatt olyan amilyen, 40 éve még nekem lebasztak egy pofont a tanárok ha nem bírtam magammal, otthon meg megkaptam a párját
most meg a gyerek feljelenti a tanárt hogy bántotta közben a tanár hozzá sem ért magának csinálta a sérüléseit, és a tanárt hurcolják meg
Mit szeretnél? Minden sarokra kórházat? Minden sarokra problémás gyerekeknek foglalkoztatót? Nekem is napi problémám, hogy mindig a sírás-rívást olvasom a haszontalanoktól, nincs ez, nincs az, ott annyival többet fizetnek, ott annyival másabb.
Tessék többet dolgozni.
baszki itt mindenki lapátolja aki a húsos fazékhoz jut(fetrengős) Tudsz olyat mondani visszamenőleg az időszámításig amikor nem így történt? Aztán vissza lehetne menni az időszámítás előtti időkre is akár 10 ezer évvel korábbra is.(kezeit széttáró) Itt két dolog soha nem fog változni(gondolkodós) Az egyik, hogy minden nő qrva a másik meg az, hogy aki hatalmon van az lopni fog a közösből a saját javára(kezeit széttáró) Aztán innentől kezdve minden ehhez kapcsolódó hozzászólás csak fingfűrészelés(kezeit széttáró) Maximum a lopás mértékén lehetne vitatkozni szerintem vityáék már bekerülnének a gínisz könyvbe 😅
Persze aztán azon is lehetne lamentálgatni, hogy a lopásokért, sikkasztásokért, síbolásokért cserébe ki mit rakott le az asztalra a helyzet az, hogy viszont ebbe is vityáék vezetnek(szemeit körbeforgató)