Baráth Norbert az MTI-nek nyilatkozva elmondta, hogy a verseny legnagyobb neve Matej Zagar lesz, aki többször nyert már Grand Prix-t, és korábban Európa-bajnok is volt. Szintén elfogadta a szervezők meghívását a dán Bjarne Pedersen, aki csapatban többszörös világbajnok és Grand Prix-forduló győztesnek is mondhatja magát. A magyar színeket Fazekas Dennis, Kovács Roland és Magosi Norbert képviseli, és érkeznek versenyzők Csehországból, Lengyelországból, Ukrajnából, valamint Ausztráliából is.

Salakmotoros nagydíj Debrecenben

A 16 motoros összesen húsz futamon méri össze tudását, majd a selejtezők végén az öt legjobb jut a döntőbe. Az augusztus 20-i verseny igazi különlegessége lesz, hogy a Debrecen Nagydíj előtt néhány kört megtesz a pályán Adorján Zoltán és Tihanyi Sándor is, akik harminc évvel ezelőtt nyertek páros világbajnoki bronzérmet.

45-debreceni-salakmotoros-nagydij-26508
A 14 év alattiak ingyen mehetnek be a rendezvényre, míg a felnőttjegy kettő- és négyezer forint közötti összegbe kerül

A hazai salakmotorsport két ikonikus alakjának köszöntésére egy világsztárt is sikerült megnyerni, tudniillik Adorjánt és Tihanyit a sportág egyik legendája, a dán Hans Nielsen inti majd le a célvonalnál. Miként egy éve megírtuk már, a 45. Debrecen Nagydíjat a korábbiakhoz képest biztonságosabb, komfortosabb körülmények között rendezhetik meg, mert az önkormányzat 55 millió forintot költött a Gázvezeték utcai stadion fejlesztésére. Ebből csak idén 15 millió forintból Közép-Európa legbiztonságosabb légpalánk rendszerét telepítették a pályára. Ezzel azonban nincs vége a munkáknak, ugyanis a salakmotor tradicionális sportág Debrecenben, ezért a következő években a stadion további fejlesztését tervezi az önkormányzat.

45-debreceni-salakmotoros-nagydij-26509
Napjaink sztárjai mellett Adorján Zoltánt és Tihanyi Sándor is pályára lép ma Debrecenben

A versenyek ma délután háromkor kezdődnek, és várhatóan hatkor zajlik majd a 45. Debreceni Nagydíj döntője.