A múlt heti SuperBike futam Assenben lehetőséget adott arra, hogy összehasonlítsuk a SuperBike gépeket a MotoGP vasakkal, két és fél hónappal ezelőtt ugyanis naggyából ugyanilyen időjárási viszonyok között zajlott a GP.

Lássuk a tányeket:

1. Az SBK pole pozíciós Frankie Chili legjobb körideje 1.1 másodperccel volt lassabb mint Capirossie - viszont Chili egy 2 éves Ducati 998RS-el ment, ami kb. 50 lóerővel gyengébb és 20 kilóval nehezebb

2. Chilli ideje a 11. rajtpozícióhoz lett volna jó a GP mezőnyben és a következő versenyzőket verte volna meg az 'utcai gépe':

Aoki (Proton +5.298secs)

3. A 107%-os szabályt figyelembe véve az első 22 SBK versenyző kvalifikálta volna magát a GP-be (mindkét Foggy Petronas gép is)

4. A legjobb Suzukis Gregorio Lavilla, aki GSX-R 1000-esen hasít, csak 0.6 másodperccel volt lassabb mint a legjobb GP Suzukis, Yukio Kagayama

5. A legjobb Kawasakis Ivan Clementi (ZX7-RR) 1.1 másodperccel volt lassabb mint a legjobb GP Kawás Alex Hoffmann, DE Clement gyorsabb volt mint Andrew Pitt és Garry McCoy, pedig a blokkja kisebb

Kicsit zavarbaejtő lehet több GP csapatnak, hogy lassabb GP prototípust építenek mint egy SBK gép...