Rijekában rendezték az ez évi Alpok-Adria Bajnokság 2. versenyét, amely egyben a Magyar Köztársaság Nemzetközi Gyorsasági Motoros Bajnokságának is fordulója volt. Emiatt a teljes magyar versenyzői gárda ott volt az Adria partján igen szép környezetben fekvő versenypályán.

A hétvégén a legnagyobb gondot az időjárás okozta, hiszen a viharos szél, az eső nem éppen a versenyzők kedvencei közé tartozik.

Nézzük az eredményeket:

125 GP

Itt a verseny eredménye számomra meglepetéssel szolgált! A fiatal Györfí Alen, aki csak a második felnőtt versenyét futotta Rijekában, a kiváló 5. helyen végzett!

A magyar versenyzők további eredményei: Sövegjártó Petra a 12., Kovács Nikolett a 14. helyen végzett.

125 Sport

Itt mindenek előtt arról kell beszámolnom, hogy a Hungaroringen a kategória versenyét megnyerő Aszalós Ádám a versenyen az első körben bukott és a lábát törte. A hírek szerint a sérülése komolyabb, és műtétet vonz maga után.

Kívánjuk Ádámnak, hogy mielőbb épüljön föl, és találkozzunk Vele a pályán.

Az ez évi újonc Juhász Dávid a kiváló 8. helyen végzett.

250 GP

Itt túlságosan nem kell találgatnunk, hogy ki volt a legsikeresebb magyar, hiszen csak Tibori Gabi indult a versenyen, amelyet méltán nevezhetünk �kis EB�-nek, mivel minden induló egyben EB versenyző is. Gabi a harmadik helyen végzett az osztrák Polzer és a cseh Filla mögött. El tudnánk fogadni ezt az eredményt a jövő heti Hungarorin-i EB versenyre is!

SuperSport

A kategóriában induló magyar versenyzők helyezései: Juhász Tamás a 11., Talmácsi Gergő a 14., Székely Zsolt a 15., Varga Gergely a 19., Tolnai István pedig a 21. helyen fejezte be a versenyt. Szomorú, hogy ismét nem volt meg az indulók létszáma ahhoz, hogy önálló magyar bajnoki futamot is értékelni lehessen. Így maradt csak a Nemzetközi Bajnokság, ahol bizony alárendelt szerepet játszottunk.

SuperStock

A legnépesebb magyar kategória. Ráadásul ki is tettek magukért a fiúk! A versenyt az olasz Pellizzon nyerte, aki hosszú ideje a mieink mumusa. Mögötte azután jött a magyar armada.

Kispataki Viktor a 2., Talmácsi Gergő a 3. helyen végzett, utánuk pedig a többi magyar: Lénárt Péter a 4., Végh János a 6., Vida Tibi a 8., Sárkány Dezső a 9.,Dudás Péter a 11., Vörös Sándor a 13. lett a versenyen indult 40 versenyző közül.

Superbike

A meglepetést Vörös Sándor okozta, aki a Superstock motorjával az előkelő 6. helyen végzett, a másik Full-Gas-os versenyzőnk. Dr. Bíró Balázs a 16-ikként finiselt.

Szóval nem szerepeltünk rosszul még akkor sem, ha ez alkalommal nem sikerült magyar versenyzőnek a dobogó tetejére eljutni.

A következő nagy megmérettetés a versenyzőink számára a jövő hét végén (28-30-án) az Európa Bajnokság a Hungaroringen!