FOTÓGALÉRIA

A napot a Superstock 1000 kategória futama nyitotta. Okkal bizakodhattunk, hiszen az első három rajkockán Németh Balázs, Vida Tibor és Varga Gergő tanyázott, a második sorból pedig Bezzegh István és Vörös Sándor startolhatott. Az első kanyar után talán Varga Gergőnek jött ki a legrosszabbul a lépés, hiszen kisodródott, majd beragadt Bezzegh István mögé így a többiek kissé elléptek tőle. Vida Tibor ezzel szemben jól rajtolt és végig az elejében motorozott, ám nem sokkal a vége előtt kicsúszott, és bár visszaült a motorra, csak a 9. helyen ért célba. Varga Gergő végül a dobogó 3. fokáig verekedte fel magát. Németh Balázstól hibátlan versenyzést láthattunk, rajt-cél győzelmet aratott, és 13 másodperces előnnyel ért célba. A versenyen a leggyorsabb kört is ő futotta 1:54,822-es idővel. Harmadik magyarként (az összesített 5. helyen) Bezzegh István haladt át a célvonalon, őt Vörös Sándor követte, míg Hofmeister Zoltán a 11. helyen végzett.

A magyar értékelés: Varga Gergő (2.), Németh Balázs (1.), Bezzegh István (3.)

A Supersport kategóriában Székely Zsolt hozta a megszokott formáját. Pole pozícióból indult, majd némi előzgetés után az élre állt és győzelmet aratott. A versenyen futott leggyorsabb köre 1:56,518.

Jiri Broz (2.), Székely Zsolt és kisfia (1.), Josef Mayrhofer (3.)

A Superbike futamát is bizakodva vártuk, hiszen Végh Jana 1:52,851-es idejével az élre kvalifikálta magát. Másik honfitársunk Kispataki Viktor a második sorból rajtolhatott. Sajnos a rajt magyar szempontból a lehető legrosszabbul sült el. Viktornak a célegyenes végén befejeződött a verseny, mivel kigyorsításnál elment a motor hátulja és csúnyán megütötte a bokáját. Janának sem úgy jött össze a rajt ahogy szerettük volna, hiszen számos pozíciót vesztett. Szokásához híven nem nyugodott, és felverekedte magát a dobogóra.

Végh Jana felküzdötte magát a dobogóra

Délben a Suzuki GSX-R Kupa záró betétfutamát láthatta a közönség, ahol Németh Balázs ismét remekelt és győzelmet aratott. Az összesítettben Rizmayer Gábor gyűjtötte a legtöbb pontot, így ő zsebelhette be a győztesnek járó díjat.

Természetesen a Superstock 600 volt a leglátványosabb, már ami az indulók számát illeti, hiszen 32 motoros sorakozott fel a rajtrácsra. Az első sorból Talmácsi Gergő és Juhász Tamás, a másodikból Juhász Dávid és Tolnai István indulhatott. A rajtot követően parázs küzdelem alakult ki az első 4 helyért, amiből aztán Juhász Tamás keveredett ki győztesként, ami ezúttal bajnoki címet ért. Talmácsi Gergő is szépen harcolt, csupán 2 másodperccel maradt le Juhász mögött, míg Tolnai István 4. helyen ért célba. A többiek közül Juhász Dávid 6., Szabó Gábor 16., Varga Zoltán 21., Miklósy Tamás 25., Kormány Gábor 26., Somogyi Péter 28-ként ért célba. Kis Tibor, Kardos Krisztián és Dudás Attila sajnos kiestek a versenyből.

A magyar értékelés: Talmácsi Gergő (2.), Juhász Tamás (1.), Tolnai István (3.)

A 125 GP papírforma szerint zajlott. Győrfi Alen rajt cél győzelmet aratott, mögötte Gabriele Gnani és Thomas Mayer futották át a célvonalon. Magda Attila 8., Kovács Niki 12., míg Deák Attila 16. lett ebben a kategóriában. Győrfi Alen ezzel a győzelmével egyébként a bajnokságot is megnyerte.

Gabriele Gnani (2.), Győrfi Alen (1.), Thomas Mayer (3.)

A 74 körös maratonnak 24 páros vágott neki, javarészt magyarok, csupán 3 olasz gárda képviselte a külföldi színeket. Eleinte Németh Balázs haladt az élen, majd Kispataki Viktor átvette a vezetést, ám egy elrontott tankolásnak, a két kerékcserének, valamint Viktor sérülésének köszönhetően 17 másodperccel csúsztak le az első helyről. A Németh Balázs, Rizmayer Gábor páros kerékcsere nélkül teljesítette a távot, a verseny végén 70 körös gumival is figyelemre méltó 1:58-as időket mentek, ami végül a győzelmet jelentette a King-Road-os csapatnak. Harmadikként a Bitter Sándor, Magda Attila duó ért célba. Dolgukat nehezítette, hogy lekésték a rajtot így „stop and go” büntetést kaptak, ráadásul felesbe tejesítették a távot a többiek két versenyzőcseréjével szemben. Negyedik helyen a 600-as motorral induló Adorján Tamás, Kis Tibor páros végzett, ötödik pedig Császár András és Ács Ferenc lett. A 600-asoknál, ahogy említettük, Adroján-Kis duó győzedelmeskedett, mögöttük Szabó András, Nagy András és az olasz Collavino-Renzi páros végeztek.

Kispataki-Vida (2.), Németh-Rizmayer (1.), Bitter-Magda (3.)

A hazai pálya ismét a várt jó eredményeket produkálta egyetlen kivétellel, ez pedig a nézők száma. Persze nem akarhatunk elégedetlenek lenni, hiszen valamivel több ember ült a lelátókon, mégis, egészen más lenne a hangulata a versenyeknek, ha népes szurkolótábor előtt zajlana az esemény.