A hétvégi futamokon nagyszerű versenyeket láthatottunk a Pannónia Ringen. 250 GP-ben Rizmayer, SuperSportban Talmácsi Gergő állt a dobogó legfelső fokára, a magyar szurkolók legnagyobb örömére. Képes beszámoló. Videók hamarosan.

No de, ne szaladjunk ennyire a dolgok elébe, lássuk kicsit részletesebben a történéseket.

A pénteki edzésnapon nem voltam jelen, viszont szombaton kinéztem, és őrőmmel láttam a hírdetőtáblán, hogy KisTalma a legjobb időt futotta SuperSportban, StockSportban Kispataki jeleskedett, míg 250 GP-ben Rizmayer nyomta a legjobb köridőt. Bitter Sándor váltógondokkal küzdött, elmondta, hogy a moci 5. sebességi fokozata nem akarja a jót, így legnagyobb bánatára kénytelen volt kiállni, és a vasárnapi futamon sem fog indulni.

A szombati nap veterán versenyekkel fejeződőtt be, s elárulom, ezek a veterán vasak kb. kétszer akkora hanggal rendelkeznek, mint mondjuk a SuperBike osztály masinái, de sebességük persze fordítottan aránylik a hanghoz.

Vasárnap sikerült elaludnom - egy kis szombat esti tivornya miatt - így az Arai-Hungária kupáról lemaradtam, és a 250 GP osztály rajtát sikerült csak megcsípnem, ahol Rizmayer Gáborért izgulhattunk. A verseny első felében Gábor a 2. helyen motorozott, de a végére összekapta magát és elsőként intették le.

Következett a SuperBike osztály ami az Open kategóriával volt összeeresztve. Itt a 26-os motorra lettem figyelmes és persze rögön leesett, hogy Szabó Attila a BMW Boxer kupás járgányával rójja a köröket és szép teljesítmánnyel az 5. helyen ért célba.

Ez után következett a SuperSport kategória Talmácsi Gergővel az élen. Itt több magyar is képviseltette magát, Székely Zsolt, Varga Gergely ésVida Tibor. A rajot követően Gergő rögtön az élre tört, és már az első körben hatalmas előnyre szert téve végig vezette a versenyt és magabiztosan, rajt-cél győzelmet aratott. Székely Zsolt 7., Vida Tibor 11. Vargar Gergely 17-ként ért célba.

A StockSport kategóriában szintén több magyar versenyző is indult, Kispataki Viktor, Rosivall Ágoston és Vörös Sándor. Kispataki jó rajot követően megőrizte 2. helyét, majd visszaesett a 3. helyre, a végére viszont ő is öszekapta magát és végül 2-ként intették le.

Összességében tehát, szupi kis hétvégét tudhatunk magunk mögött, aki kint volt nem csalódott, hiszen a dobogó legfelső foka nem maradt magyarmentes övezet. Mi maradt hátra? Hát egy hatalmas pocolás a sárvári fürdőben, hullámmedecével, csúszdával és pezsgőfürdővel spékelve.

Ja, és persze GRATULÁLUNK az összes magyar résztvevőnek a kitűnő eredményért!