Miként arról nemrég olvashattatok nálunk, Kovács Bálint a hétvégén a Maco Racing színeiben indult a három évtizedes múltra visszatekintő Alpok-Adria idei nyitóversenyén, melyet a Slovakiaringen rendeztek.

alpok-adria-sbk-kovacs-balint

Kovács Bálint nyerte az első idei Alpok-Adria-futamot

Kimondottan jól sikerült a szombat délelőtti mért edzése, így bizakodva várta a fél négykor rajtoló első futamot. Beigazolódott, hogy nem volt alaptalan az optimizmusa, ugyanis nagyon kényelmes előnnyel, elsőként ért célba:

Elképesztően jó volt, stabilan, magabiztosan tudtam motorozni és 7 másodperces előnnyel nyertem! Leggyorsabb köröm mindössze 0,3 másodpercre volt a hivatalos abszolút pályacsúcsról – a csapat is nagyon elégedett! A holnapi versenyen jobban odateszem magam, és köszönöm a szurkolást nektek!

– írta Bálint a szombati verseny után.

Vasárnap sokkal nehezebb dolga volt Bálintnak, ugyanis a délelőtti kicsúszás beárnyékolta a hétvégét, de jól mutatja tehetségét és a csapat szorgalmát, hogy így is felvette a versenyt a legjobbakkal:

A mai nap nem indult zökkenőmentesen, elestem a warm-upon. Sajnos a motor annyira megsérült, hogy nem lehetett helyrehozni, ezért egy Stock1000-es motorral álltam rajthoz. A nehezített körülmények ellenére a versenyen Michal Filla után, második helyen értem célba. Összességében elégedett vagyok a teljesítményemmel, tegnap majdnem pályacsúcsot mentem, kihoztam magamból a maximumot, a hétvége hasznos felkészülés volt a közelgő Spa-i, 24 órás versenyhez. Remélem, akkor is követtek és szurkoltok!

– foglalta össze a vasárnapot Bálint.

Ha legközelebb Te is a helyszínen szurkolnál Kovács Bálintnak, akkor érdemes felírni a naptárba, hogy: június 18., Pannonia-Ring, ugyanis ott rendezik az Alpok-Adria második fordulóját. Ezután Brnóban (07. 16.), Grobnikban (08. 06.), illetve újra a Slovakiaringen (09. 10.) láthatjuk a pilótákat, míg az idei záróversenyre október 22-én, szintén Grobnikban kerül sor.

Emellett pedig május és október között hétszer láthatjuk a H-Moto ifjú tehetségét az IDM-ben, no és azt se feledjük, hogy két EWC világbajnoki verseny is vár rá 2023-ban.