Spanyolországban kezdetét vette a Gyorsasági Motoros Világbajnokság.

Valentino Rossi egyik legfurcsább, sokak számára megkérdőjelezhető győzelmét aratta Jerezben, a VB nyitófutamán. Míg Sete Gibernau szinte végig hibátlanul motorozott, addig a címvédő Rossi több hibát is vétett a futam során (a reggeli szabadedzésen példának okáért ripityára törte Yamaháját). Bár az utolsó körben átvette a vezetés a helyi menő Gibernau-tól, egy jobbos kanyart elmért és szinte vérre menő csata bontakozott ki kettejük között. Az eredmény: az utolsó kör utolsó kanyarjában Rossi egyszerűen kilökte a spanyolt a sóderba. Sete szemmel láthatóan csalódott volt -ki ne lenne az hazai közönség előtt-, akárcsak a tavalyi esztendőben Ausztráliában, amikor Rossi hasonló körülmények között verte meg. “A motorversenyek néha ilyenek” – mondta Rossi az eset kapcsán. “Tudom hogy Sete nem örül, de hátra van még 16 verseny, és számtalan kemény csatát fogunk még vívni. Ezen a futamon igazán magasan volt a mérce.” – fűzte hozzá a címvédő.

Több meglepetést is tartogatott az idei első verseny. Kezdjük a sort a Marco Melandri-val, aki már az időmérőkön az első sorba kvalifikálta magát, majd a futam végére, a sizntén nagyszerűen motorozó Nicky Hayden bukását követően, megtarthatta 3. helyét.

A Kawások is kitettek magukért, hiszen Shinya Nakano az 5. helyről rajtolva megőrizte pozícióját, és 11 világbajnoki pontot írt jóvá a zöldek számláján.

A napnak két nagy vesztese volt. Az egyik kétség kívül a már említett Nicky Hayden, aki a biztos harmadik helyet dobta el 7 körrel a vége előtt, a másik Max Biaggi, aki az edzéseken mindössze a 16. helyre hozta fel gyári Hondáját, s bár 9 helyet javított, így is 7.-ként ért célba.

A 250-esekre sok szót nem szoktunk vesztegetni, ám ezúttal magyar vonatkozása is volt ennek a kategóriának. Rizmayer Gábor a Team UGT Kurz színeiben vágott neki a 26 körös versenynek, és kis híján világbajnoki pontot szerzett.

Azt hiszem a 125-ösök futama dobogtatta meg leginkább szívünket, hiszen Talmácsi Gábor KTM-jével rögtön a rajt után az élre állt, és szinte végig az élbolyban motorozott. Thomas Luthi motorhibáját és Pablo Nieto bukását követően az 5. helyre jött fel, és bár próbálta az előtte motorozó Pasinit szorongatni, végül megtartotta ezt a helyezést. “Nem vagyok 100%-osan elégedett, sokkal jobban örültem volna egy pódiumos helynek, de a szezonnyitóra az 5. hely is szép eredmény” – mondta Talma a futam után. “A gép összeségében 90%-os volt, tehát ennél csak jobb lesz a következő versenyeken.” – fűzte hozzá.

Másik honfitársunk Tóth Imi a 19. helyről indult. A rajtja nem sikerült, így lecsúszott a 21. helyre. A motort egy kicsit gyengének érezte Imi, azt mondta, talán ha a karburálást máshogy állítják be, dinamikusabban tudott volna feljönni. Így a végén kockáztatott, -mikor már mindenki csúszkált az elfogyott gumik miatt- beleerősített és megelőzte a bolyt, és végül csak 1 hellyel maradt le a pontszerző helyről.

A következő futamra 1 hét múlva, április 17-én kerül sor Estorilban.