Sajnos a quados Somfai Mátyás - több versenyzőtársával együtt - feladni kényszerült a viadalt, miután motorja egy szakadékba zuhant, és ő is csak a négykerekűről leugorva tudta zúzódásokkal megúszni a kalandot. Azonban a motorosoknál a mezőnyt alaposan megtizedelő nyomvonal ellenére is sikerült végigverekednie magát Dési Jánosnak és a szabadkai Saghmeister Gábornak, ők 54., illetve 53. helyen értek be, mindketten KTM-mel.

Különösen kegyetlen volt az idei viadal, hiszen az első etapon még 174 versenyzőt regisztráltak a célban, míg a kéthetes száguldás végére mindössze 78-an maradtak, vagyis a motorosoknak csak nagyjából negyven százaléka tudta sikeresen befejezni a versenyt.

Összetettben a szakaszgyőzelmet is jegyző hondás Barreda egy bukás miatt végül csak a hetedik lett, s a korábbi évekhez hasonlóan most is a KTM-ek uralták a dobogót - a győztes Coma és a második Viladoms is az osztrákok gépével indult, míg a harmadik a yamahás Pain lett.