A bemelegítő edzésen jó előjel volt, hogy Talma a legjobb időt motorozta, így szinte biztosak lehettünk benne, hogy a beállításokkal minden a legnagyobb rendben van.

Talmácsi a 2. helyről rajtolt, talán kicsit beszorult az első kanyarban, de mire felocsúdhattunk volna már a 3. helyen tanyázott, majd újabb előzést követően átvette a vezetést, amit a futam végéig már ki sem engedett a kezéből. Látszott rajta, hogy nagyon eltökélt, pontosan tudta, hogy mennyire sokat számít az itt elért eredménye. A verseny első néhány körében Faubel próbálta tartani vele a lépést, majd a spanyolt többen is befogták hátulról és megkezdődtek az előzgetések. Talmácsi Gábor eközben folyamatosan növelte az előnyét, volt hogy több mint 9 másodperccel volt üldözői előtt, már-már a hátát sem látták a többiek. A legvégén a legnagyobb rivális Faubel is igyekezett mindent megtenni és minél kevesebbet veszteni a magyarral szemben. A 4. helyről megelőzte Juan Olive-t és ezzel felért a dobogóra.

"Nagyon boldog vagyok. Tegnap remek munkát végeztük, tökéletes lett a motorom. A verseny elején 4-5 kört 100%-on felül teljesítettem, majd amikor láttam, hogy sikerült meglépnem visszavettem és saját ritmusomban, lendületesen, élvezettel motoroztam. Éreztem a motor minden rezdülését a féktávokon. Köszönöm mindenkinek, aki valaha is segített. 10 pontos előnnyel érkezek Valenciába. Még 1 utolsó, nagyon kemény verseny van hátra, ami eldönti a VB cím sorsát."

250-ben Lorenzo harmadik lett, ami a világbajnoki címet jelentette számára, a jövő esztendőben pedig Rossit fogja boldogítani a Yamaha garázsában. A Team Toth pilótája Hector Barbera a dobogó második fokára állhatott. A királykategória a már világbajnok Stoner győzelmét hozta, aki ezzel a 10. futamgyőzelmét söpörte be az idei évben.