A hetvenes években a Formula 1 és a gyorsasági motorsport egyszerű velejárója volt, hogy évente akár több halálos baleset is történt, azonban az utóbbi 30-40 év szabálymódosításai és technikai fejlesztései révén ma már csak elvétve hallani ilyen esetekről. Ezért is rázta meg a motorosvilágot a péntek délután érkezett hír, miszerint a csupán 24 éves Luis Salom a GP katalán hétvégéjén edzés közben elesett, és a helyszínen életét veszítette.

elhunyt-luis-salom-8955
Rossi a gyenge edzéseredmény és a rossz rajt után a mezőnyön átgázolva, ellentmondást nem tűrően állt az élre

A tragédia miatt teljesen átírták a hétvége programját: új, lassabb nyomvonalat jelöltek ki, illetve - ezzel összefüggésben - hosszabb időt adtak a pilótáknak a gyakorlásra. A szomorkás hangulatú versenynapon végül az élete első győzelmét arató Navarro diadalmaskodott a Moto3-ban, a Salom nélkül rajtrácsra gördülő Moto2 mezőnyében a taktikusan versenyző világbajnok, Zarco volt a leggyorsabb, míg a királykategóriában a spanyol hegemónia ellenére a Doctor oktatta a mezőnyt. Rossi ugyanis a gyenge rajt után a hatodik-nyolcadik helyről küzdötte fel magát az élre, miközben a szenvedő Lorenzo a spiccről egészen az ötödik helyig csúszott vissza, amikor Iannone hátulról belement, megfosztva ezzel a spanyolt a pontmentéstől. A szokatlanul mozgalmas, rengeteg oda-vissza előzéssel tarkított meccset végül Marquez és a Doctor hihetetlenül feszült és élvezetes csatája döntötte el: a Doctor tucatnyit előzve, hibátlan versenyzéssel és egy egyedülálló utolsó körrel végül csaknem három másodperces előnnyel utasította maga mögé Marquezt, aki mellé csapattársa, Pedrosa állhatott a dobogóra.

A Man TT a pilóta szemszögéből

A sziget nem kegyelmez

Eközben a Man TT-n is összecsaptak az országút legjobb és legbátrabb versenyzői, és nem is spóroltak a gázzal - Michael Dunlop egy fantasztikus rekorddal, egyedüliként 17 percen belüli, 16:58-as idővel lett a TT legjobbja. Sajnos az ő rendkívüli eredményét is beárnyékolta néhány tragikus pillanat: Paul Shoesmith edzés közben hagyta el a pályát a Sulbyben, míg az oldalkocsisok között induló Dwight Beare a versenyen szenvedett balesetet - mindketten életüket veszítették. Beare társa, Ben Binnst súlyos, de nem életveszélyes sérülésekkel került kórházba.