A Magyar Motorsport Szövetség jelentette be, hogy eltávozott közülünk a hazai motorsport nagy alakja, Szabó II László. Szabó 25 éves pályafutása során négy különböző szakágban 22 magyar bajnoki címet nyert. Emellett pályára lépett a gyorsaságimotoros-világbajnokságon, több dobogós helyet szerzett, és nem egyszer megelőzte a sokszoros világbajnokokat, például Phil Readet és Giacomo Agostinit.

elhunyt-szabo-laszlo-motorversenyzo-25513
A 86 éves korában elhunyt Szabó II. László (jobbra), a magyar gyorsasági motorsport első vb-pontszerzője

Legjobb eredményeit a gyorsaságimotoros-vb 125-ös géposztályában érte el 1967-ben és 1970-ben, mindkétszer ötödikként zárt a tabellán, ami karrierje csúcsának számított - áll az MTI összefoglalójában. Többször díjazták tehetségét és kitartását, pályafutásának elismeréséül megkapta a Magyar Népköztársaság Sport Érdemérem arany fokozatát, valamint a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét is. Szabó II Lászlót a Magyar Motorsport Szövetség saját halottjának tekinti. Nyugodjék békében!