· Képek: Vadas Mária · 2020. február 7. 5

Lezajlott az Enduró Szakág díjátadója

Terepesek ünneplőben

Minden egy helyen: a tavalyi győztesek és helyezettek, végeredmények, valamint az összes idei verseny időpontja. Gyenes Mani és Zsigovits Norbi neve is felbukkant a díjátadón.
Családias légkörben és remek hangulatban zajlott az Enduro Szakág január 25-én megrendezett díjkiosztója, ahol a sportág nagyjait jutalmazták.
{{articleGallery[24565].caption}}
Azon túlmenően, hogy életmű díjat vehetett át a terepmotorozás három nagy ikonja, azaz Fehér Géza, Sasvári Sándor és Zsembery Barnabás, csodaszép trófeákkal gazdagodtak a különféle géposztályok jelenkori versenyzői is.

Ászok a endurósok ranglistáján

A 2019-es Gerecse Motor SuperEnduro Kupa összetettjében az egész évben elképesztő teljesítményt nyújtó Zsigovits Norbert végzett az első helyen 179 ponttal – aki egyébként futamot nyert a budapesti Superendurón is -, míg a második helyen a szlovák nagymenő, Hostinský Thomas (119 pont), a harmadikon pedig a szintén remekül versenyző Szabó Péter (118 pont) zárta az évadot.
{{articleGallery[24566].caption}}
A Magyarország Nyílt CL4 Offroad Motoros Iskola Enduro Bajnokság záróeseményeként a már nemzetközi szinten is jól ismert, Dakar-induló Gyenes Emanuel (213 pont), a Gerecse Motor SE tehetsége, Szatyina Gábor (208 pont) és KTM-mel induló Holló Bence (184 pont) léphetett fel büszkén a dobogóra.
A várakozásoknak megfelelően díjazták a Magyarország Nyílt Nemzeti CL4 Offroad Motoros Iskola Endurocross Bajnokság résztvevőit is.
{{articleGallery[24567].caption}}
Itt a KTM-es Hertlik Donoven Miklós (133 pont), valamint Szekeres Zsolt (121 pont) és Tádics Dániel (114 pont) nyakába akaszthattak érmet.
Mi lesz veled, utánpótlás?
Természetesen fiatal reménységeink sem szorultak háttérbe a díjátadón. Az Ifi 50, 65 és 85 cm3 kategóriában Ifj. Vágó Norbert, Németh Bálint és Hateier Botond diadalmaskodott, egyszersmind vetítette elénk a reménysugarat, hogy a jövőben is nagyon komoly tehetségekkel találkozhatunk majd a viadalokon. Jó hír, hogy már a 2020-as szezon szervezése is javában zajlik, erről tanúskodik, hogy már a futamok helyszínei és időpontjai is kiderültek. Íme, a lista:
{{articleGallery[24568].caption}}
2020. március 14., Dunaföldvár, endurokrossz, március 21., Budapest, szuperenduró, március 28., Tamási, endurokrossz
2020. április 11., Nagytarcsa, endurokrossz, április 25., Hungaroring, szuperenduró
2020. május 02., Lisov (SK), enduró, május 09., Pécs, endurokrossz, május 16., Bér, enduró, május 30., Szandaváralja, endurokrossz
2020. június 20., Kassa (SK), enduró, július 04., Parád, enduró, július 18., Balatonfűzfő, enduró
2020. augusztus 08., Komárom, szuperenduró (kétnapos), szeptember 12., Kiskunfélegyháza, endurokrossz
2020. október 03., Kaposvár, enduró, október 17., Tamási, enduró, október 24., Piliscsév, endurokrossz.

Ezek közül a béri és parádi hétvégét a szlovák motoros szövetséggel közösen szervezik a magyarok, tehát igen színvonalas és izgalmas összecsapásoknak nézünk elébe, különösképp, hogy idén további két nívós nemzetközi rendezvény vár ránk. Ilyen az Enduro Európa Bajnokság béri futama, melyet 2020. május 16-án és 17-én tekinthetnek meg a sportág rajongói, valamint az Enduro GP-viadal, aminek a Hungaroring ad otthont 2020. június 12. és 14. között.

A 2019-es magyar enduró, szuperenduró és endurokrossz-bajnokság eredményei:


Gerecse Motor SuperEnduro Kupa 2019.

Prestige kategória:
1. Zsigovits Norbert (KTM, MAMS) 179 pont
2. Hostinský Thomas (SMF) 119 pont
3. Szabó Péter (Husqvarna, MAMS) 118 pont

Open kategória:
1. Kiss Péter (Beta, MAMS) 244 pont
2. Majoros Tamás (KTM, MAMS) 236 pont
3. Ifj. Majoros Tamás (KTM, MAMS) 152 pont

Ifi kategória:
1. Dorkó Dániel (KTM, MAMS) 88 pont
2. Molnár Gábor (KTM, MAMS) 60 pont
3. Kutics Attila (KTM, MAMS) 58 pont

Magyarország Nyílt CL4 Offroad Motoros Iskola Enduro Bajnokság 2019

1. osztály
1. Gyenes Emanuel (KTM, FRM) 213 pont
2. Szatyina Gábor (Gas Gas, MAMS) 208 pont
3. Holló Bence (Sherco, MAMS) 184 pont

2. osztály
1. Magdus István (KTM, MAMS) 232 pont
2. Oroszlán Ádám (Gas Gas, MAMS) 189 pont
3. Majoros Tamás (KTM, MAMS) 183 pont

3. osztály
1. Harsányi Tamás (KTM, MAMS) 199 pont
2. Utasi Martin (Sherco, MAMS) 195 pont
3. Szabó Péter (KTM, MAMS) 194 pont

Veterán 40+
1. Bohuslav Radek (Yamaha, SMF) 250 pont
2. Molnár Krisztián (KTM, MAMS) 195 pont
3. Nagy Péter (Husqvarna, MAMS) 174 pont

Szuper Veterán 47+
1. Tóth László (Yamaha, MAMS) 240 pont
2. Buchvald János (KTM, MAMS) 218 pont
3. Szabó Ferenc (KTM, MAMS) 204 pont

Csapat

1. Mad Boyz (Holló Bence, Magdus István, Szabó Ferenc, Fenyves Attila) 241 pont
2. Gerecse (Szatyina Gábor, Oroszlán Ádám, Ábrahám Márk, Unyi László) 223 pont
3. Arrabona Motorsport Egyesület (Csepi Tamás, Nagy Péter, Molnár Krisztián, Jánosi René Mihály) 202 pont

Magyarország Nyílt Nemzeti CL4 Offroad Motoros Iskola Endurocross Bajnokság


1. osztály, E1 kategória:
1. Hertlik Donoven Miklós (KTM, MAMS) 133 pont
2. Szekeres Zsolt (KTM, MAMS) 121 pont
3. Tádics Dániel (Yamaha, MAMS) 114 pont
4. Fodor Gergő (Kawasaki, MAMS) 64 pont
5. Giertl Martin (KTM, SMF) 23 pont

1. osztály, E2 kategória:
1. Szőke Márk (KTM, MAMS) 120 pont
2. Pál Markó (KTM, MAMS) 78 pont
3. Németh Kornél (Husqvarna, MAMS) 52 pont
4. Csorba Norbert (Yamaha, MAMS) 52 pont
5. Firtosvári Gábor (KTM, MAMS) 33 pont

1. osztály, E3 kategória:
1. Szatyina Gábor (Gas Gas, MAMS) 163 pont
2. Déczi Balázs (Gas Gas, MAMS) 143 pont
3. Jánosi René Mihály (KTM, MAMS) 131 pont
4. Unyi László (Gas Gas, MAMS) 122 pont
5. Szabó Péter (Husqvarna, MAMS) 105 pont

Veterán
1. Bohuslav Radek (Yamaha, SMF) 182 pont
2. Molnár Krisztián (KTM, MAMS) 138 pont
3. Nagy Péter (Husqvarna, MAMS) 132 pont

Szuper Veterán

1. Buchvald János (KTM, MAMS) 174 pont
2. Tóth László (Yamaha, MAMS) 140 pont
3. Szabó Ferenc (KTM, MAMS) 132 pont

2. osztály E1 kategória:
1. Lami Tamás (KTM, MAMS) 151 pont
2. Csielka Márk (KTM, MAMS) 103 pont
3. Ficsór Gábor (KTM, MAMS) 91 pont

2. osztály E2 kategória
1. Fülöp László (KTM, MAMS) 170 pont
2. Silling Balázs (KTM, MAMS) 128 pont
3. Wágner Péter (KTM, MAMS) 117 pont

2. osztály E3 kategória:
1. Majoros Tamás (KTM, MAMS) 118 pont
2. Bezdány Béla (Sherco, MAMS) 101 pont
3. Rigó Gábor (KTM, MAMS) 94 pont

3. osztály E1 kategória:
1. Liszka Roland Noel (KTM, MAMS) 181 pont
2. Nánási Ákos (KTM, MAMS) 126 pont
3. Vellali Dominik (KTM, MAMS) 113 pont

3. osztály E2 kategória:
1. Molnár Bence (Gas Gas, MAMS) 164 pont
2. Tóth Marcell (KTM, MAMS) 162 pont
3. Leszkovich Zsolt (KTM, MAMS) 124 pont

3. osztály E3 kategória:
1. Hofmeister Dániel (KTM, MAMS) 152 pont
2. Utasi Martin (Sherco, MAMS) 151 pont
3. Tarr László (Beta, MAMS) 99 pont

Ifi 50
1. Ifj. Vágó Norbert (KTM, MAMS) 329 pont
2. Bohuslav Radeček (Husqvarna, SMF) 258 pont
3. Vass Ádám (KTM, MAMS) 230 pont

Ifi 65
1. Németh Bálint (KTM, MAMS) 351 pont
2. Horváth Zsombor (KTM, MAMS) 304 pont
3. Katona Alex (Husqvarna, MAMS) 255 pont

Ifi 85
1. Hateier Botond (KTM, MAMS) 315 pont
2. Kádár Dominik (KTM, MAMS) 259 pont
3. Lakatos Máté (KTM, MAMS) 244 pont

Női
1. Kerekes Kármen (KTM, MAMS) 26 pont

Csapat
1. Korda Racing Kft. (Liszka Roland Noel, Hertlik Donoven, Silling Balázs, Lantos János) 315 pont
2. Gerecse Motor Sport Egyesület (Déczi Balázs, Szatyina Gábor, Unyi László, Ábrahám Márk) 259 pont
3. Arrabona MSE (Csepi Tamás, Nagy Péter, Molnár Krisztián, Jánosi René) 244 pont