Úgy érkezett a mezőny a 2020-as Enduro-világbajnokság utolsó futamára, hogy még nem dőlt el, kié lesz az idei elsőség. Esélyes volt a Betával induló Steve Holcombe is, ám a verseny során félperces hátrányba került, és ekkor úgy tűnt, elúszott a bajnoki cím.

Kifogyó üzemanyag döntött az idei vb-címről

Amíg Holcombe szenvedett, ellenfele, a szintén Betával induló Brad Freeman csak úgy szárnyalt, és úgy tűnt, nem is lesz ellenfele a versenyen.

Freeman már a zsebében érezhette a győzelmet, amikor kiderült, hogy egy figyelmetlenség miatt nem fog célba érni...

Fremannek ugyanis nem sokkal a befutó előtt nemes egyszerűséggel kifogyott a benzinje, így nem ért célba, viszont Holcombe igen, mégpedig második helyen a győzelmet szerző Josep Garcia (KTM) mögött. Brad Freeman azzal vigasztalódhatott, hogy az elúszott trófea dacára csapata már az évadzáró után szerződést hosszabbított vele, így 2023-ig a Betánál húzhatja a gázt az Enduro-vb és az olasz bajnokság futamain.

Embertelen körülmények fogadták a versenyzőket Portugáliában, az idei világbajnokság utolsó futamán

Az idei, hatfordulós világbajnokság tehát a betás Holcombe győzelmét hozta (146 pont), mögötte márkatársa, Freeman (140 pont) és Andrea Verona (TM végzett), nyomában a hondás Thomas Oldratival és a TM-es Larrieu-vel.