Utolsó futamához érkezett az amatőr endurorcross bajnokság, amit a szokásos helyszínen, a fóti homokbányánál rendeztek.

FOTÓGALÉRIA

Tipikus nyárvégi piknik hangulat uralkodott a 'depóban', mivel mindenki próbálta kihasználni a nyár talán utolsó, verőfényes hétvégéjét. A program röviden: flekken sütés, has süttetés (sörözéssel kombinálva kizárólag nézőknek, esetleg vigyorgás), mocizás. A pálya, mivel egy homokbányában található - némi erdős résszel - elég porosnak mondható, Dakarra készülőknek melegen ajánlott, ugyanis itt könnyen hozzá lehet szokni a homok nyeléséhez.

Az öszesítésben a Profi 250-es kategóriában Mayer László (#60), Szalay Gergő, Markó István, a Profi 125-ben Tóth Ádám (#11), Lajos Gyula, Sztrakon Zsolt, az Amatőr 250-ben Vajzer Rudolf, Gruber János, Termol Róbert míg az Amatőr 125-ös kategóriában Soczó Norbert, Vajda Attila és Vajzer Attila voltak a legjobbak ezen a napon. A legeredményesebb amatőrnek járó Husaberg FE 450 motorkerékpárt a két amatőr katagória öszesített győztese nyeri. Így a 250+ győztese Mayer Péter és a 125+ győztese Vajda Attila között dől el a verseny.