A keddi motoros nyíltnap után ismét motorosokkal telt meg a Hungaroring boxutcája, négy futamon mérték össze tudásukat a versenyzők.

FOTÓGALÉRIA

A sort a Dunlop Arai Superbike Trophy 600-as kategóriája kezdte, ahol ezúttal Soltész Attila is rajhoz állt egy Motorsport iskolás suzukival. Adorján Tamás a rajtot rettentően elszúrta, mivel a moci nem egyes fokozatban volt, így rögtön az elején tetemes hátrányba került Soltésszal szemben. A hátrányát szépen kezdte ledolgozni, ám a 8 körös verseny nem volt elég ahhoz, hogy befogja Soltészt. A pontversenyt így is hatalmas fölénnyel nyerte Adorján Tamás, ennek a futamnak a kivételével minden versenyen győzni tudott.

A 750-es kategóriában csupán két versenyző indult, így még én is dobogóra állhattam volna, ha elindulok egy 750-essel. Bár Simotics Ferenc ismét első helyen végzett, az év elején kihagyott két verseny éppen elég volt ahhoz, hogy Kőszegi László 3 ponttal megnyerje ezt a kategóriát.

Az Open katergóriában a futam előtt kérdéses volt az első hely, mivel a MotorInfós Benkő Zsoltnak a második helyen kellet volna végeznie, hogy az összesítésben 1 ponttal győzzön. Soltész R1-esével a szokásos tempóban motorozott, vele a versenyen kívül induló Adorján tartotta a lépést, aki Vörös Sanyi 1000-es gixerén ült ezúttal, és nem is ment rosszul, hiszen 1:58-as időket is hasított. Benkő Zsolt egy darabig a harmadik (az értékelés szempontjából a második) helyen húzta, ám a keze 'bedurrant' és nem tudott igazán nagyokat fékezni, így Kocsis Róbert megelőzte őt, és 3 ponttal lecsúszott az elsőségről. Soltész Attila kereken 100 ponttal tehát megnyerte az Open kategóriát, a kupa mellé pedig átvehetett Szabó Attilától egy MotorSport Iskolás versenymotort, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a 2005-ös esztendőben minden versenyzéssel kapcsolatos költségét vállalja a Hungaroring Motorsport Iskola.

Végül a GSX-R Klub futamára került sor, ahol az időmérőkön legjobban teljesítő 40 motoros állhatott rajhoz. Adorján Tamás itt is elindult az 1000-essel, mondanom sem kell, hogy lealázott mindenkit. A második Kocsis Róbert lett, a harmadik pedig Somogyi Csaba aki nagyot meccselt Bezzegh Istvánnal. Itt említeném meg a legjobb 600-as versenyzőt, aki nem más, mint MEDVE barátunk.

GSX-R Klub futamának végeredménye

A GSX-R Klub szeptember 26-án tartja utolsó pályanapját a Pannónia Ringen. Ha kérdeséd van a klubbal kapcsolatban, akkor keresd Gelencsér Gyurit a gelgeorge@freemail.hu címen.