Fotógaléria »

A sort a 125 sport kategória nyitotta, ahol egyedüli magyarként Deák Attila indult és a 8. helyet szerezte meg. A 125 GP már jóval nagyobb reményekkel kecsegtetett, mivel Győrfi Alen a reggeli warm-up-on majd 2 másodperccel bűntette a többieket. Az első sortból rajtolva fokozatosan felmorzsolta ellenfeleit és magabiztos győzelmet aratott.

Mayer Thomas, Győrfi Alen, Sembera Michal

Kovács Nikolett sajnos a reggeli bemelegítés során hatalmasat bukott, és nem tudott indulni ebben a kategóriában.

A „kicsik” „huszönötösök” futamai után következett GSX-R Kupa betétfutama. A GSX-R 600-asokkal versenyző pilóták már előző nap is összemérték erejüket, amikor is a profik között Rizmayer Gábor, Németh Balázs és Talmácsi Gergő, míg az amatőrök között Szabó Henrik, Kurta János és Berei András állhattak a dobogóra.

A profik: Németh Balázs, Rizmayer Gábor, Magda Attila; az amatőrök: Kurta János, Szabó Henrik, Farkas Attila

A vasárnap lezajlott futamot Talmácsi Gergő kitűnően kezdte, ám a 2. körben a célegyenes ráfordítóban a megvariált váltó miatt nem felfele hanem lefele kapcsolt, és hatalmasat bukott. Olyan szerencsétlenül bukfencezett, hogy jobb bokája megsérült és a Stock600-as versenyt kihagyni kényszerült. Az orvosok 10 hétre taksálják a gyógyulását, ám következő rijekai versenyen már szeretne rajthoz állni. A futamot Rizmayer nyerte, mögötte Németh Balázs és Magda Attila értek célba. Az amatőrök között majdnem megismétlődött az előző napi eredmény azzal a különbséggel, hogy a dobogó harmadik fokára ezúttal Farkas Attila állhatott.

A Superstock 600-ban 41 motoros állt rajhoz, amiből 10 hazai pilótáért szoríthattunk. Az edzéseken Talmácsi Gergő, Juhász Tamás és Tolnai István teljesítettek a legjobban, így bizakodva várhattuk a rajtot (kivéve, hogy Gergő a már említett okok miatt nem állt rajtrácsra). A nagyszámú indulónak köszönhetően sejthető volt, hogy lesznek bukások, amiből akadt is jó pár, ráadásul egyszer újra is kellett indítani a futamot.

Tolnai Gábor, Juhász Tamás, Schrammel Stefan

A legkiemelkedőbb teljesítményt Juhász Tamás nyújtotta R6-os Yamahájával, s végül 6 másodperces előnnyel gurult át a célvonalon. Mögötte a szintén kitűnő formában levő Tolnai István végzett, aki tavaly még a Supersport kategóriában próbálkozott. Úgy látszik megérte váltani. A harmadik legjobb magyar Kis Tibor lett, aki az összesített 7. helyen ért célba.

A Superstock 1000-ben szintén viszonylag sokan, számszerűen 31-en álltak rajthoz, amiből 7-en voltak hazaiak. A pole pozíciót Dudás Péter szerezte meg 1:56.845-ös idővel. Szorosan mögötte Varga Gergő végzett R1-esével, míg a második sorból Németh Balázs, Vida Tibor és Vörös Sándor indulhatott. A rajt után a két élről induló magyar kezdett ellépni a többiektől, és idővel Varga Gergő került az élre. 3 körrel a vége előtt a sikán utáni balos-jobbos kombinációban aztán szertefoszlottak a reményei, mivel elment a motor hátulja és csak kevésen múlt, hogy a rátapadó Dudi nem ment keresztül rajta.

Tonini Marco, Dudás Péter, Vida Tibor

Ezután már Dudás előtt nyitva állt az út a győzelem felé, és bár az olasz Tonini 4 másodpercre megközelítette, elsőként intették le. A harmadik helyet a ZX10-es Kawával versenyző Vida Tibor szerezte meg. A kategória harmadik legjobb magyarja Ács Ferenc lett.

A megcsappant Supersport tábort egyedül Székely Zsolt erősítette hazai jelenléttel. Nem cáfolt rá a várakozásokra, és hatalmas csatában bár, de megszerezte a nap negyedik magyar győzelmét.

Broz Jiri, Székely Zsolt, Vostarek Patrik

A Superbikeban ezúttal nemcsak Végh Janának szurkolhattunk, hanem Kispataki Viktornak is, aki a Full-Gas színeiben vág neki ebben az évben ennek a kategóriának. Az időmérőkön a Yamahás Camlek Berto és Knobloch Guenther 1:52.8-as időket karcoltak, amit nem nagyon lehetett űberelni, ám Végh és Kispataki így is megszerezte a 3. és 4. helyet, így az első sorból tudtak rajtolni. Az első körök után az erőviszonyoknak köszönhetően két részre szakadt az eleje. Knobloch, a CBR-es Jana és Camlek elléptek, míg mögöttük Kispataki, Auer és Drazdak küzdöttek a negyedik helyért. Janának sikerült megtartania második helyét, míg a mögöttük levő csatában Kispataki győzött, így negyedikként fejezte be első Superbike versenyét.

Végh János, Knobloch Guenter, Camlek Berto

A következő versenyt május 20-án rendezik Rijekában, ahol reméljük, hasonló sikerek születnek.