A pénteki ünnepélyes rajtceremóniát követően egy rövidebb, 11 kilométeres szakasz várt a versenyzőkre, amelyen az autósok között Al-Attijah, a motorosoknál Svitko volt a leggyorsabb - tájékoztatták a szervezők szombat este az MTI-t. Később is ők diktálták a tempót, míg a magyar autósok közül a legjobb a tizedik helyen célba érő Fazekas Károly volt, ám ő technikai problémák miatt a második körben nem tudott elindulni, Fodor Imre pedig felborult, így már biztosan nem folytatja a küzdelmet.

A motorosoknak a terepviszonyok mellett a széllel is meg kellett küzdeniük. Mindkét szombati körben Stefan Svitko bizonyult a leggyorsabbnak, mögötte Alessandro Ruoso, Jan Brabec, és Adrien Maré alkotta az élmezőnyt, a legjobb magyar pedig a 11. helyen álló Hodola Richárd volt három szakasz után. A magyar világkupa-futam ma két 98 kilométeres szakasszal ér véget.

HunGarian Baja vk-futam, eredmények három szelektív szakasz után:

Autósok:

1. Nasszer al-Attijah, Mathieu Baumel (katari, francia, Toyota Hilux) 3:21:40 óra

2. Mikko Hirvonen, Andreas Schulz (finn, német, Mini John Cooper) 1:24 perc hátrány

3. Jakub Przygonski, Tom Colsoul (lengyel, belga, Mini John Cooper) 4:18 p h.

...9. Lónyai Pál, Horn Albert (magyar, Porsche Macan) 25:44 p h.