Arra számíthattunk, hogy a kawás spórol majd a sorsdöntő, francia versenyhétvégén, hiszen immáron csak a biztos pontszerzésre kellett koncentrálnia. Ennek dacára kilőtt a rajtnál, és a felszáradó pályán úgy ellépett, mintha a többiek Supersport-gépekkel köröznének - csakhamar egy célegyenesnyi előnyt kiépített csapattársával, Sykes-szal, valamint Melandrival szemben. Magabiztosan nyert, s ezzel két futammal az évad vége előtt bebiztosította újabb bajnoki címét.

jonathan-rea-superbike-vilagbajnok-15754
Történelmi siker: Rea triplázott, és sorozatban harmadszor, 2017-ben is hozzá került a világbajnoki cím

- Kifogytam a szavakból... Erre tettem fel az életem, s nem csak én - a szüleim, kollégáim mindent feláldoztak, hogy ezt elérhessem. Köszönettel tartozom a csapatnak, a Kawasaki japán részlegében dolgozó kiváló szakembereknek, de elsősorban a feleségemnek és a gyermekemnek, akik megannyi áldozatot hoztak azért, hogy harmadszor is a legjobb lehessek. Az már csak kellemes meglepetés, hogy éppen a vb-címet érő befutó volt az 50. győzelmem a sorozatban - nyilatkozta Rea a futamot követően.

A további két hétvégén a dobogó második és harmadik fokáért küzdhetnek a többiek, név szerint Sykes, aki sérülése és kihagyott versenye dacára jelenleg is kilenc ponttal vezet az őt követő Davies előtt. Gyakorlatilag ők ketten esélyesek még a képzeletbeli pódiumra, ugyanis a negyedik Melandrinak már tetemes a lemaradása - 281 pontot szerzett, szemben csapattársával, a 327 pontos Daviesszel.