A szombat délutáni szabadedzéseken kezdte meg Viktor a Prop-tech Hondával a körözést. Mivel két héttel korábban sikeres Alpok-Adria futamot teljesítettek ugyanitt, csak használt gumival lépett pályára, hogy a korábbi beállításokat ellenőrizze a motoron.

Kispataki Pannonia-ring

Vasárnap vizes aszfalton zajlott az Open kategória időmérő tréningje. Viktor ekkor motorozott életében először a Honda 1000 RR-el vizes körülmények között, ami különösen azért meglepő, mert 2010-ben az Endurance Világbajnokság fordulóin is ezzel a modellel versenyzett.

A megváltozott tapadási viszonyok nem okoztak problémát Kispatakinak, saját legjobbját folyamatosan megjavítva 2.11-es köridővel szerezte meg a rajtelsőséget. Fölényét jól mutatta, hogy a második helyezett is három másodpercet kapott tőle a kvalifikáción.

A verseny száraz körülmények között zajlott, Viktor kiválóan rajtolva komoly előnyre tett szert, amit folyamatosan növelt. A 12 körös futam végére 38 másodpercre duzzadt elsőbbsége, és negyed kör előnnyel, magabiztosan nyerte a futamot.

Kispataki Viktor: „Ideje volt már kipróbálni magam és a Prop-tech Hondát vizes körülmények között. Úgy gondolom jól sikerült köridő és bukásmentesség tekintetében is. A versenyen jól rajtoltam, így a mielőbbi magabiztos előny megszerzésére törekedhettem. Köszönöm a csapat hozzáállását és munkáját, nélkülük nem jöhetett volna létre ez az eredmény.”

Az OB mezőnye most hosszabb pihenőre tér, a hazai bajnokság negyedik fordulója szeptemberben kerül megrendezésre.