Aki követi az Endurance-vb-t, tudhatja, hogy a tucatnyi segítővel érkező és vadonatúj motorral pályára lépő versenyzőknek sem könnyű műszaki hiba nélkül teljesíteni a 24 órás viadalt.

kunmadaras-24-oras-veteran-vernyeny-2022

Nos, aki Kunmadarason vállalkozik erre, annak még nehezebb dolga van, ugyanis itt jellemzően 40-50 éves vasak sorakoznak a rajtrácson, melyek közül bizonyára jó néhány akadt, mellyel anno egész szezonban nem mentek annyit, mint itt egy nap alatt.

A legjobbak ugyanis 6-700 kört tettek meg múlt hétvégén a 'madarasi reptér betonján, ami ezúttal olyan forró volt, hogy kis túlzással tojást lehetett volna sütni rajta. Persze ez sem tántorította a nevezőket, így végül 26 alakulat sorakozott a boxutcában, hogy részt vegyen az idei versenyen.

Olyan erős szél fújt szombaton, hogy még a rajtot is elhalasztották a szervezők, mivel a pilóták éppen a sátraikkal voltak elfoglalva...

Ráadásul idén az időjárás is nehezítette a pilóták dolgát, ugyanis pont a 24 órás rajtja előtt olyan szélvihar csapott le a pályára, hogy csak úgy repültek a sátrak és dőltek a ToiToi vécék, így a rendezők fél órával későbbre tették a rajtot, hogy mindenki biztonságosan rögzíthesse a holmijait, még mielőtt motorra ül.

Fél perc a startig...

Néhányan sajnos már a startig sem jutottak el, nekik a rajtprocedúra helyett szerelés és alkatrészek vadászása volt a program. Mi több, már a futam első perceiben előkerültek a sárga zászlók és a felvezetőautó is a pályára gurult, ugyanis az egyik gép első féke néhány másodperccel a rajt után megmakacsolta magát, és a megszorult dugattyú miatt úgy kellett levonszolni a vasat a pályáról.

Az idei 24 óráson - a Chronomoto összesítése alapján - a 141-es rajtszámú Mátrai Betyárok csapata végzett az élen a B.R.C. (#114) és az MZSK (#33) előtt, negyedik lett a Ram Bambi Team (#9), míg az ötödik Non Stop Racing (#80) futotta meg a hétvége leggyorsabb körét 1:50.196-tal.

Verseny testközelből: elcsípett kép a pilótákkal együtt köröző marshall motorjának hátsó üléséről

Remek hangulatú verseny volt, a boxokban csupa fáradt, de vidám versenyzővel, illetve szerelővel, akik megmutatták, hogy a múlt század motorjai ma is helytállnak 24 órán át, ha szívvel-lélekkel készítik fel őket a viadalra.