„Egy héttel ezelőtt, április 23-án elindultunk Hollandiába, amit már nagyon vártam, hiszen számomra ez egy elképesztő élmény volt, hogy ott motorozhattam, ahol a legnagyobbak mennek. Az út nem volt zökkenő mentes, mert Hollandiában rendőri ellenőrzést kaptunk, de persze minden rendben volt, s a rendőrök nagyon kedvesek voltak, és sok sikert kívántak. Az utazás nem mondható rövidnek, mert 16 órát utaztunk. Csütörtök délután 1-2 óra körül érkeztünk meg, kipakoltunk majd körülnéztünk, később pedig Talmával és Ricskóval körbe sétáltunk a pályát, és Gábor nagyon hasznos tanácsokat adott, amiket próbáltam a pénteki szabadedzésen alkalmazni. A nap folyamán sok megbeszélésen vettünk részt, amin nagyon sok hasznos információval láttak el minket.

laczko-mate

A hatalmas szombati eső miatt az időmérőnk vasárnapra lett áttéve, de így sem unatkoztunk, mert egy bootcamp edzésen vettünk rész, ahol többek közt futás és különböző erőnléti gyakorlatokat végeztünk. Vasárnap ismét esős napra ébredtünk, és kétséges volt, hogy egyáltalán megtartják-e a versenyt. Dél körül kiderült, hogy az időmérő 17:30-kor, a verseny 18:20-kor kezdődik. Az időmérőn már állt a víz a pályán, így a 15. helyet szereztem meg. Mire jött a verseny, az aszfalt már kezdett száradni, majd felálltunk a rajtrácsra. A rajtom nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, mert a kuplungom nem volt tökéletes, így huszadiknak fordultam, de tudtam, hogy ez nem az én helyem, és így mindent megtettem, hogy előrébb kerüljek. Mivel a verseny hatkörös volt 11 helyett, így tudtam, hogy nincs sok időm, ezért folyamatosan törtem előre. A verseny végére a 13. helyen értem célba, de mivel volt egy szabadkártyás versenyző, aki a Red Bull Rookies Cup-ban indul, így a 12. helyezésért járó pontokat szereztem meg, amire nagyon büszke vagyok, de természetesen szeretnék minél jobb lenni és minél többet gyorsulni! Fantasztikus élményekkel és tapasztalatokkal lettem gazdagabb és csodálatos volt, hogy az Assen-i pályán motorozhattam. Ezúton is gratulálok a magyar fiúknak, akik szintén részt vettek az Assen-i hétvégén: Sebestyén Péter, Tóth Imi, Németh Balázs és Bódis Richárd.

laczko-mate

A jelmondat pedig változatlan: Nagyon akarom, hiszem, hogy tudom, míg ezt el nem érem, abba nem hagyom! Most bátor leszek, mindent megteszek! Látom, hallom, érzem célba érhetek!"