Múlt hétvégén megkezdődött a FIM EWC 2022-es idénye, és mi más lehetett volna a nyitófutam helyszíne, mint a legendás Le Mans, ahol ezúttal is az utolsó percekig nyitott volt a küzdelem és perceken múlt az elsőség.

le-mans-24-kovacs-balint-2022
Kovács Bálint egy felmenetel alatt 15 helyet javított, és már 19. volt összetettben, mikor újra átadta a motort csapattársának

Nekünk, magyaroknak különösen fontos volt az idei összecsapás, hiszen két pilótánk is ott volt a rajtrácson. Sajnos Bódis Ricsinek fel kellett adnia a küzdelmet: „Hajnali háromkor ki kellett szállnom a buliból… borzasztóan sajnálom, elfogytam. Túl veszélyes lett volna ebben az állapotban folytatni” – írta Facebook-oldalán.

Kovács Bálint remekül szerepelt, már az első felmenetel alatt sokat javított: a 34. helyen vette át, majd fantasztikus hajrával a 19. helyen adta át a gépet (!), és folyamatosan egy másodperceken belüli köröket futott. Úgy tűnt, szenzációs eredménnyel zár tehát a Wojcik Racing Team, ám sajnos hajnali öt után Bálint csapattársa, Robin Mulhauser elcsúszott egy másik, sérült motorból kifolyt olajfonton. Sajnos a pilóta és a motor is olyan mértékben sérült, hogy Bálinték nem tudták folytatni a küzdelmet.

Eközben az élen hatalmas csata folyt, és mint említettük egy körön belül ért célba a győztes SERT Suzuki, illetve a YART Yamaha, ráadásul úgy, hogy a Suzukiból kifogyott a benzin a második biztonságiautós szakasz alatt, ezért Guintolinak „lábon” kellett megtennie a boxba vezető utat.

A győztes csapat

Harmadikként az FCC Hondát intették le, míg a legjobb SST-csapat a Team 18 lett szintén Yamahával. Folytatás június első hétvégéjén, a legendás Spa-Francorchamp-i pályán.