A brnói pihenő után Silverstone-ban újra Németh Balázs ül a Team Toth Honda második CBR-jén, Balázs a mai szabadedzés jól szerepelt, 17. helyen zárta az első etapot, míg Tóth Imi a 22. helyen végzett.

TeamToth

A délutáni mért edzés még jobb eredményeket hozott, ugyanis Balázs egészen a 12. helyig küzdötte fel magát, és Imi is javítani tudott a délelőtti idején, így a 14. helyen zárt a pénteki kvalifikáción. Győrfi Alen sajnos nem tudott jó ritmusban motorozni a mai napon, a szabadedzésen csak a 27. pozícióig jutott, lemaradása közel hét másodperc az élen álló Petrucci mögött.

Hopkins John
A meglepetésember: John Hopkins

A Superbike mezőny első összecsapásában meglepetésre a szabadkártyával induló John Hopkins lett az első, megelőzve az apriliás Leon Camiert és Team Effenbert pilótáját, Jakub Smrz-öt, míg a második, mért edzést Carlos Checa nyerte, Berger (Ducati), és a kawasakis Tom Sykes előtt.

Holnap a második mért edzéssel folytatódik a versenyhétvége, a futamokat pedig vasárnap fél egytől láthatjuk a Eurosport és a Eurosport 2 csatornán.