Szemtelenül fiatalon került a világbajnokságra és azon belül a királykategóriába, ennek - és gyorsaságának - köszönhetően Marc Marquez 23 évesen már öt világbajnoki címmel büszkélkedhet, amire eddig nem volt példa a sorozat több mint fél évszázados történetében. Mindezt tetézi, hogy egy drámai, meglepetésekkel teli verseny után éppen munkaadója, a Honda hazai pályáján ünnepelhette újabb bajnoki címét.

marc-marquez-a-motogp-vilagbajnoka-10468
Marquez már három futammal az évad vége előtt megszerezte élete ötödik vb-címét. Ezzel egyébként éppen Valentino Rossitól hódította el a legifjabb ötszörös bajnok megtisztelő címet - a Doctor 24 éves és 238 napos volt ötödik címe elhódításakor

Tegnap ugyanis a tabella második helyén álló Valentino Rossi és csapattársa, Jorge Lorenzo is kiesett a Japán Nagydíjon, míg Marquez magabiztos motorozással győzött, így három futammal a 2016-os szezon előtt már bebiztosította elsőségét. Ezzel immáron három világbajnoki trófeája van a legnagyobbak között, emellett pedig számos elismerésre méltó rekord fűződik a nevéhez.

Ő a legfiatalabb futamgyőztes a királykategóriában, egyben a legifjabb, aki valaha a vb-tabellát vezette, s nem mellesleg a gyorsasági világbajnokság történetében szinte egyedülálló módon tíz futamgyőzelmet tudott szerezni egyhuzamban - ez mellette csak Doohannek és Agostininek sikerült korábban.

marc-marquez-a-motogp-vilagbajnoka-10470
Különleges rekordokat is jegyez a villámgyors spanyol, mint például a három évvel ezelőtti esése Misanóban - akkor egyedülállóan nagy tempónál, csaknem 338 km/órás sebességnél veszítette el uralmát motorja felett

Most ehhez még begyűjtötte a 23 évesen megszerzett ötödik világbajnoki cím titulust is, amivel tényleg új etalon lett a sportágban. Győzelme egyben azt is jelenti, hogy a 2016-os esztendőben már csak a helyezésekért folyik a csata a tabellán, a képzeletbeli dobogó második helyéért a két yamahás, Rossi (196 pont) és Lorenzo (182 pont), illetve a Doctor leendő csapattársa, Maverick Vinales (165 pont) küzdhet a soron következő ausztrál, maláj és spanyol helyszíneken.