Nem kezdődött jól a Holland nagydíj az Aspar csapat számára, ami meglátszott Talma edzéseredményén is. Komoly beállítási gondokkal küzdöttek, aminek a vége egy 13. rajtpozíció lett. A futamon aztán tovább tartott Talma kálváriája, látszott, hogy nincs minden rendben a motorjával, ráadásul csapattársa, Gadea alatt meg is állt a motor. 13 körrel a vége előtt aztán ránk mosolygott a szerencse, eső miatt piros zászlóval leintették a futamot. A versenybíróság egy 5 körös sprint futamra visszaengedte a versenyzőket, amire az időközben elállt eső miatt ismét slick gumival vágtak neki a pilóták. Világbajnokunkat - és alatta motort - mintha kicserélték volna, folyamatosan darálta le az előtte motorozókat, az utolsó kört harmadikként kezdte. Egy hihetetlen utolsó kör kezdődött, aminek a végén Talma a többiek elé verekedte magát megszerezve így idei első futamgyőzelmét. „Az első versenyen nem hittem volna, hogy felérhetek a dobogóra, de az új rajt új lehetőséget adott. A második rajt előtt állítottunk még a motoron, ami sokat jelentett, mert lényegesen jobb lett. Tudtam, hogy 5 kör van és egy különleges érzés kerített hatalmába. Éreztem, hogy van esélyem, és eszemben sem jutott elengedni ezt a lehetőséget. Nagyon kemény sprintet nyomtunk a végén, bejött a taktikám, fejben végig ott voltam és végre idén először győzni tudtam. Ezzel a 4. helyre jöttem fel az összetettben is! Nagyon boldog vagyok, nagyon kellett már mindenkinek ez az első hely. Köszönöm a csapatnak, a szponzoraimnak, a családomnak, a szurkolóknak!” – nyilatkozta Talma.

Mivel a pontversenyben vezető Di Meglio csak a hetedikként ért célba Gábor lemaradása 48 pontra apadt, ráadásul csak 1 pontra van a 3. helyezettől.

250-ben Alvaro Bautista aratott győzelmet, míg a nagyoknál Stoner ismét lealázta a mezőnyt. Úgy tűnik a Ducatisok visszataláltak a tavalyi helyes útra és egyelőre úgy tűnik, komolyan kell velük számolni a véghajrában.