A kiváló MotoCross pályával rendelkező Nagykanizsa adott otthont a Magyar Köztársaság Nemzetközi Kawasaki MotoCross Országos Bajnokság 125 ccm kategória 3., továbbá a Nemzetközi Kawasaki MotoCross Kupa 250 ccm kategória � ugyancsak - 3. fordulójának.

A nagykanizsai pálya jellemzői hosszú évtizedek alatt alig változtak. A MotoCross mellett élénk itt az enduro élet is, hiszen a pálya egyik kivételes adottsága, hogy mindenhonnan jól belátható � ezért szeretik a nézők, valamint rendkívül technikás, gyorsan motorozható, így a versenyzők is kedvelik. Az időjárás is kedvezett a rendezvénynek: míg az országban többfelé esett az eső, addig Kanizsán hét ágra sütött a nap, így nézők is szép számmal látogattak ki.

Bár nem volt sok nevező, mégis látványos versenynek lehettünk szemtanúi. Az OB. 125 ccm-ben az időmérő edzésen a 11# Tóth Ádám motorozta a leggyorsabb kört, elsőként választhatott rajthelyet 1: 54. 987 köridővel. A második legjobb idő, a Bajnokság első helyén álló 1# Borka Jánosé volt: 1: 57. 293. Őket 1: 57. 726 �al az 5# Kamrás Károly követte. Mivel Tóth Ádám hihetetlen gyors volt a kvalifikációs futamon, csak nagyon finoman merte bárki is az esélyeket latolgatni, hiszen míg Borka vezeti a Bajnokságot, Tóth Ádám összetettben a 2. helyen áll, és az világosan látszott, hogy nem fogja egykönnyen hagyni magát a mai versenyen.

Ehhez képest azonban látványosan másként alakultak a dolgok� A Kawasakis Borka mindkét futamban rajt � cél győzelmet aratott: határozottan, és könyörtelenül tartotta előnyét a többiekkel szemben, mintegy �a nézők számára- vizuálisan is alátámasztva a bajnoksággal kapcsolatos elképzeléseit.

Az első etap második helyéért a két Reál Motorcentrumos versenyző, az 5# Hondás Kamrás Karcsi és a 8# Suzukis Lécz Gergely csatázott, ám végül Lécz alul maradt: három perccel a leintés előtt műszaki hiba miatt feladni kényszerült a versenyt. Így az első futam harmadik helyére -az időmérőn legjobb kört futó,- 11# Motor Revü MSE-s Tóth Ádám hozta a Suzukit. Ezt a futamot idő előtt fejezte be még a 4-es Czúni Laci, ő bukott, szinte choppert hajtogatva a kormányából, és a 14-es Czvik István, aki �letalpalt�.

A második futam első két befutója ismét Borka, és Kamrás, bár utóbbi � Czúni Laci ismételt esése után- küzdött a 80-as Zelko Stefannal, akit a 6. körben tudott megfosztani az ezüstdobogótól. Egy sikeres mandiner-akció után, mikoris Kamrás átvette a 2. helyet, még nem �vásárolta meg a nyugalmát�, mert az ifjú Yamahás Zelko a verseny végéig kitartó hajtó volt. Az Országos Bajnokság második helyezettje, a 3# Hujber Péter nem tudott az élbolyban motorozni, így �némiképpen- módosult a Bajnokság állása is.

A Nemzetközi Kawasaki MotoCross Kupa 250 ccm 3. fordulója �figyelembe véve a megjelent versenyzők képességeit, illetve a távolmaradók névsorát - hozta a papírformát. Németh Kornél EB-n állt rajthoz, a Kawasakis Grillmayer kézsérülése miatt maradt ma távol.

A Center MSC színeiben induló Kárpátaljai �légkalapács�, Andrei Kirchfalushy1:54.140 idővel elsőként választhatott rajtpozíciót, majd a 11-es Jeszenszky Péter sümegi versenyző 1:56,931 köridővel. Rauscher Roland 3#, Reál Motorcentrum crossosa Suzukival és 1:57,521-es, 3. legjobb köridejével vághatott neki az első futamnak.

Mondhatni, �sima ügy� volt ez a kategória, hiszen itt Andrei elszántsága hengerelte le a versenyzőtársakat és a nézőket egyaránt. Nem volt kegyelem, szinte rezonált és lüktetett egyszerre a katlan Kirchfaluschy alatt. Rajt � cél győzelmet hozott mindkét futamban. Az első versenyben, a 21# Yamahás Darók Adrián biztonságosan és összefogottan motorozott végig a 2. helyen. Darók mögött a 8. körig a 11# Jeszenszky Péter állt, ám a 20 pontot mégis a Suzukis Rauscher Roland tette zsebre. Jeszenszky a 4. helyre tudott csak bejönni.

A második futam első helyét is kibérelte Andrei Kirchfaluschy magának, és ez senkit sem lepett meg �szinte el is várták az óriás ifjútól a pole-poziciót. Ám ez a futam �talán egy kis cinizmussal átszőtt fricskává lett, hiszen a 2. � 3. helyen most �az első etaphoz képest- megcserélődött a sorrend: 2. helyre 3# Rauscher Roland dübörgött be, míg 3. 21# Darók Adrián lett. Így pontazonosság alakult ki köztük, de mivel � a szabályok szerint a 2. futamon elért helyezés a döntő, összetettben Rauscher Roland zárta másodikként a napot, míg a futamban, továbbá összetettben is 21# Darók Adrián állhatott a dobogóra.