Valentino Rossi tovább folytatta menetelését a királykategóriában, míg Talma újabb értékes pontokat szerzett.

A 125-ben Pasini magabiztosan verte a többieket. A dobogóra Simoncelli és Kallio állhatott, míg Talma a 4. helyen fejezte be a futamot.

“A szezon legnehezebb versenyén vagyok túl. Sajnos a motorom nem volt tökéletes, a kigyorsításoknál gondjaim voltak és a gumiválasztás sem sikerült. A problémás kigyorsításokat próbáltam azzal kompenzálni, hogy korábban adtam gázt a kanyarokból kijövet, ez viszont iszonyatosan gyilkolta a hátsó gumit, ami a végére annyira elfogyott (szó szerint leolvadt), hogy az utolsó két körben csúszkált alattam a motor. Poggialiék nagyon jöttek mögöttem, ezért muszáj volt húznom a gázt.

Nagy tanulság volt ez a verseny. Jobb eredményre számítottam, megtettünk mindent, de ma ennyi jött össze. Nem szomorkodom, mert sikerült faragnom a hátrányomon, és már csak 9 ponttal vagyok lemaradva az összetett listát vezető Pasinitől.”

Tóth Imi ezúttal nem tudta befejezni a futamot, mivel technikai gondjai akadtak

Egész hétvégen a gyenge motorral küszködött a csapat, ráadásul a reggeli warm-upon gondok voltak a váltójával, ezért a futamra az egész váltóelektronikát kicserélték. A javulást ez sem hozta meg, a motor továbbra sem pörgött 12000-nél többet. Imi ugyan jól elrajtolt, de az első kanyarban Olive bukásakor drasztikus fékezésre kényszerült, és sokan elmentek mellette, így az utolsó helyre kényszerült. Pár versenyzőt sikerült megelőznie, de a 15. körben jobbnak látta, ha kiállni, mert a motor befulladt és a hangjából ítélve félő volt, hogy a főtengely megakad. Csapattársa Braillard a futam alatt megtett 2 és fél köre alatt kétszer(!) bukott és kislábujj törést szenvedett.

250-ben a hazai szurkolók örömére Daniel Pedrosa győzedelmeskedett, és továbbra is vezeti a pontversenyt, míg Rizmayer Gábor a 20. helyen zárta a versenyt.

A MotoGP első néhány köre igazi test a test elleni harcot hozott. Nagy csetepaté alakult ki, amiből Gibernau és Rossi ki akart maradni, ezért kissé elléptek a többiektől. A keményebb gumikat választó Rossi 3 körrel a vége előtt az élre állt, és megnyerte a futamot. Gibernau a 2., míg csapattársa, az idei évben kiváló formában lévő Melandri, a 3. helyen végzett.