Egy héttel a szezonnyitó futam után máris egy újabb földrészen, Dél-Amerikában járt a MotoGP mezőnye. Változatos, szeles, esős idő fogadta a pilótákat, ami alaposan átrendezte az erőviszonyokat.

motogp-2023-argentina
Morbidelli a dobogós helyekért harcolt, míg Quartararo a pontszerzésért küzdött – felemásan sikerült a Yamaha hétvégéje

A sprintfutam ismét olyan izgalmas volt, hogy nem csodálkoznánk, ha lassan petíciót írnának a rajongók, hogy ezentúl inkább vasárnap is rövid, 10-12 körös verseny rendezzenek... Mintha a Moto3 összecsapását láttuk volna: nagy felzárkózások és látványos előzések jellemezték a szombati viadalt.

Binder nyerte a szombati futamot, míg vasárnap Bezzecchi volt – szó szerint – utolérhetetlen

Ezt a parádésan rajtoló és nagyjából a teljes mezőnyt megelőző Binder (KTM) nyerte, mindössze 72 századmásodperccel megelőzve az óriási hajrát futó Bezzecchit. Harmadik helyen a másik VR46-pilóta, Luca Marini ért be, és meglepetésre Morbidelli csípte el a negyedik pozíciót.

Quartararo csak kilencedik lett szombaton, míg vasárnap kilökték, és a mezőny végére került, így esélye sem volt a dobogós helyekért harcolni, ezzel szemben csapattársa brillírozott a hétvégén

Vasárnap Bagnaia hibája volt a verseny egyik szenzációja, ugyanis a talján pilóta senkitől sem zavarva, dobogós helyen haladt, amikor eldobta a Ducatit, így Bezzecchi óriási előnnyel húzta be a győzelmet, mögötte pedig a hihetetlen utolsó köröket produkáló Zarco és Alex Marquez ért célba.

A vasárnapi, kaotikus viadal és persze Bagnaia esése után alaposan átrendeződött a világbajnoki tabella. Immáron Bezzecchi vezet, őt követi Bagnaia 9 pont lemaradással, majd Zarco, Marquez és Vinales jön az első ötben

Most két hét szünet következik, és Marc Marquez egyik kedvenc pályáján, az Egyesült Államokban folytatódik az idei vb április 16-án.