Fabio Quartararo rajt-cél győzelmet aratott a Katalán Nagydíjon, és így a 2021-es világbajnok idén is magabiztos előnnyel vezeti a tabellát. Persze ehhez az is kellett, hogy az apriliás Espargaro – a katalán pálya sajátos körszámlálója miatt – elnézze a befutót...

motogp-catalunya-2022

Aleix ugyanis az utolsó körre fordulva meglátta az L0 jelzést a pálya körszámlálóján, ami a legtöbb helyszínen a verseny végét jelenti, itt azonban azt, hogy az utolsó kör kezdődik. Ezért ünnepelni kezdett, majd amikor meglátta, hogy hárman-négyen húznak el mellette a célegyenes végén, rájött, hogy ezt elrontotta.

Nagy hiba, de muszáj megvédenünk az apriliást, ugyanis nem ő volt az első, akit megtréfált ez a jelzés. Julian Simon és Kenny Roberts is így járt anno a katalán pályán, persze az is igaz, hogy tegnap egyedül Espargaro értette félre, mindenki más tisztában volt vele, hogy van még egy kör.

Így aztán végképp semmi nem veszélyeztette Quartararo elsőségét, aki mellett a két pramacos, Martin és Zarco állhatott a dobogóra. Az egyre jobb formában versenyző Bagnaia ezúttal nullázott, mert a rajtnál hibázó Nakagami kiütötte őt és Rinst is az első kanyarban.

Quartararo tegnap nagy lépést tett az újabb világbajnoki cím megszerzése felé

Ezzel alaposan átrendeződött a tabella, hiszen az évet nem túl erősen kezdő Quartararo már 147 ponttal áll az élen, Espagaro lemaradása 22 pont mögötte, míg a harmadik Bastianini 94 egységet gyűjtött eddig. A nyári szünet előtt még két futamot rendeznek: két hét múlva Németországban, egy hétre rá pedig Assenben csapnak össze a a világ legjobb motorosai.