MotoGP Estoril fotógaléria »

A szokásos időrendtől eltérően a 250-esek kezdték a versenynapot Portugáliában. Bautista és Simoncelli már a futam elején elhúztak a többiektől, de mivel Simoncellinek gondja akadt a gumival Bautista látványos győzelmet aratott. A harmadik helyért a végén ádáz csata folyt, Kallio hatalmas hajrában feljött Simoncellire és a befutón csak centikre maradt alul az olasszal szemben. Mivel Pasini bukott, a pontversenyben a vezetést Kallio vehette át 57 ponttal.

A 800 köbcentiseknél zsinórban harmadszor Lorenzo indult az élről. Az elején úgy tűnt a Bridgestone jól muzsikál Rossi alatt, de a futam közepére a Doktor nyakában loholó Lorenzo és Pedrosa szépen ledarálták őt. Lorenzo tetemes előnyt hozott össze honfitársával, Pedrosával szemben és első győzelmét aratta a királykategóriában, így 61 ponttal holtversenyben áll az élen Pedrosával. Sajnos öröme nem teljes, hiszen kiújult sérülése: „Ismét előjöttek a fájdalmak a karomban így el kell döntenünk, hogy megoperálják-e a kezem a kínai futam előtt vagy sem.”

A 125-ösöknél reményekkel teli vártuk az újabb futamot, hiszen Talmának végre dobogóra kellene állnia, hogy maradjon esély a címvédésre. Sajnos az időmérők alapján nem sok jóra számíthattunk, hiszen a 9. helyről várta a rajtot. Az elején kissé beragadt, de szerencsére átverekedte magát a többieken és az elején elhúzó ötös boly után eredhetett. A köridőket aggódva figyelhettük, mivel látszott, hogy nem sikerül közelebb jutnia a többiekhez, sőt a végére többen is feljöttek rá, és végül hatodikként ért célba. „Nagyon le vagyok törve, pályafutásom egyik legnehezebb versenye volt a mostani. Az első nyolc-tíz körben még nem volt nagy baj, ám ahogy fogyott a benzin és a motor elején egyre kevesebb súly volt, elkezdett instabillá válni a versenygép. Lassan fordult, össze-vissza csúszkált, így sokat hibáztam. Hiába haladtam a negyedik helyen, a köridőim nagyon rapszodikusak voltak, és az egyenesben egyedül képtelen voltam gyorsan menni, emiatt utolért a mögöttem jövő boly. A végén már csak annyi erőm volt, hogy előzzek még egyet szélárnyékból, de többre nem futotta. Így is rettenetesen fáj az alkarom, alig bírom felemelni a kezem. A szívem meg még jobban, méghozzá azért, mert nagyon messze vagyunk attól a motortól, amivel nyerni lehet. Muszáj valami megoldást találni a gondjainkra!”

A futamot Corsi nyerte, 2 győzelmével magabiztosan áll az élen a pontversenyben, mögötte Terol és Olive, míg Talma 45 pontos hátránnyal a 12.