Hétvégén rendezték a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei első versenyhétvégéjét, illetve első két futamát, ahol a papírformának megfelelő eredmény született. A sprintfutamok szakértője, Martin látszólag simán húzta be az elsőséget Espargaro és Binder előtt, de ez csak kívülről tűnt ilyen magabiztos győzelemnek. A ducatis utólag elmondta, hogy több kanyarban is közel volt az eséshez, és hogy a főversenyen, több mint húsz körön át ezt aligha tudja megismételni.

motogp-katar-2024-sprint-es-fofutam
Bagnaia továbbra is legyőzhetetlen? A talján ducatis vezeti a vb-t az első forduló után

Akárcsak tavaly, most is a szokásos utat járta be a világbajnok Bagnaia: gyenge edzés, közepes sprintfutam, majd vasárnap olyan dominancia, ami már-már ijesztővé teszi a 2024-es szezont. Mintha csak diktálná a tempót a többieknek, az olasz pilóta már az elején elhúzott egy másodpercre, és ezt a távolságot – látszólag kényelmesen – tartotta is a végéig. Eközben mögötte Binder és Martin vívott nagy csatát a második helyért, míg a dobogó alsó fokáért mellettük Marquez és Acosta is versenyben volt. A hétvégi viadalok részletes végeredményeit itt találjátok.

Beszédes, hogy az újonc Acosta a második futamon a negyedik helyig zárkózott fel, mindkét összecsapáson pontot szerzett, míg csapattársa a 17-18. helyen futott be. Marquez is erősen nyitott, nem kérdés, hogy dobogóesélyes lesz a Ducatival

Megkezdődött tehát a 2024-es világbajnokság, mely alig két hét múlva folytatódik is a hullámvasútként emlegetett portugál pályán.