A pole pozícóból induló Rossi megnyerte a Maláj Nagydíjat, így 30 pontos előnnyel vághat neki a következő két versenynek. A 125-ben világbajnokot avattak.

A Doktor kétségtelenül jó formában volt, hiszen a július végi Brit Nagydíj volt az utolsó, ahol az első rajtkockából indulhatott. Alex Barros kapta el a legjobban a rajtot, pár körön keresztül sikerült is maga mögött tartania a világbajnok esélyes Rossit, ám a 4. körben Rossi vegül megelőzte, majd kezdett ellépni a többiektől. Egyedül Max Biaggi próbálta tartani vele a lépést, de neki sem sikerült utolérnie, így Rossi 25 pontot gyűjtött ezúttal. Idei nagy ellenfelének, és a legutóbbi qatari nagydíjat megnyerő Gibernaunak korántsem mentek a dolgok ilyen fényesen. A rajtot eléggé elszúrta, és a végén csak a 7. helyre tudta behozni Hondáját, és az így kapott 9 ponttal az összesítésben 30 pontra nött hátránya. Rossi meglehetősen boldog volt a futam után: �A motor nagyszerű volt a mai napon, habár a verseny nehéz volt. Nagyszerűen rajtoltam, de Barros még ennél is jobb volt. Követtem és próbáltam támadni. Úgy gondoltam, lehetséges 2:03 vagy 2:04-nél gyorsabban menni, de ma a hőmérséklet 7 � 8 fokkal magasabb volt, ezért ez mind a versenyzőket, mind a gumikat megviselte. Barros után Biaggi érkezett, és 21 körön keresztül jó ritmusban mentünk. 30 pont előny nem rossz, de 100%-kal kell koncentrálnunk, mivel Qatar előtt 39 pont volt az előnyünk, utána pedig mindez jóval kevesebb lett. A csata csak akkor ér véget, amikor végleg vége van, és még semmi esetre sincs vége.� Rossi és közeli barátai egyébként, a verseny után ezúttal a qatari pályatisztítós büntetésből csináltak poént, és söprögették a pályát.

A 250-et meggyőző, 13 másodperces előnnyel ezúttal Daniel Pedrosa nyerte, visszavágva ezzel az előző futamon győzedelmeskedő, és a pontversenyben mögötte álló Portonak. Pedrosa előnye így 48 pont, így szinte borítékolhatjuk a világbajnoki tróféát, hiszen a hátralevő két futamon maximálisan 50 pont gyűjthető.

Andrea Dovizioso 125-ös világbajnok

A 125-ös futam több szempontból is érdekes volt. Egyrészt a KTM az ausztrál Casey Stoner lévén megszerezte első győzelmét a Gyorsasági Motoros Világbajnokságban, amire már nagyon régóta várt az osztrák csapat. �Nagyszerű úgy visszatérni, hogy az elmúlt hat versenyen nem szereztem pontokat.� � nyilatkozta Stoner. �A célt megelőző két egyenes előtti jobbos visszafordítóban pontosan tudtam, hogy Dovizioiso hogy próbál majd elmenni, de én védtem az ívet és ez volt a hibája. Sajnálom, hogy csapattársam Mika nem ért célbe.� � fűzte hozzá a boldog nyertes.

Doviziosonak persze nem volt miért szomorkodnia, hiszen a pontversenyben őt követő Locatelli ezúttal csak a negyedik helyen végzett, így 79 pontos behozhatatlan előnyre tett szert, megnyerve ezzel a 2004-es 125-ös világbajnoki trófeát. Honfitársunk Talmácsi Gábor is remekelt a versenyen, hiszen sokáig a két részre szakadt élbolyban motorozott, majd végül a 8. helyen ért célba további értékes világbajnoki pontokat gyűjtve ezzel a Malagutinak. A Team Hungary-s Tóth Imi 18-ként fejezte be a sepangi futamot, míg csapattársa Vesa Kalio ismét hatalmasat bukott.

A következő versenyre jövő héten kerül sor Ausztráliában, ahol valószínüleg, hogy 250-es világbajnokot avatnak.