Jó kezdés után végül a 10. helyen végzett Talmácsi Gábor első 250-es versenyén. A futamot eső miatt 40 perccel később kezdték és csupán 13 kör állt a versenyzők rendelkezésére, hogy eldöntsék ki a legjobb. Nagy meglepetésre Cluzel elhúzott a többiektől és csak Barbera tartotta vele a lépést akinek végül sikerült megelőznie és győzni tudott. Talma sokáig a dobogós hely közelében motorozott, de a verseny hajrájában látványosan lelassult és 10-ként hozta be Apriliáját. Toth Imi az elején kisebb csetepatábe bonyolódott és 17 lett, míg a Team Toth másik pilótája, Pasini az első kanyarban bukott és kénytelen volt feladni a versenyt.

Talmácsi Gábor nyilatkozata: "Az elején néhány körig minden jó volt, de utána nekem jött valaki, és három helyezéssel visszacsúsztam. Ezt követően az egyik versenyző elesett és majdnem engem is kilökött, amikor lementem a pályáról megint megelőztek hárman. Utána Debonnal kellett küzdenem, de hatalmasakat fékezett és nem tudtam megelőzni, az előttünk levő boly ezalatt eltávolodott tőlünk. Kicsit csalódott vagyok, mert ha ezek a problémák nincsenek, akkor jobb helyezést érhettem volna el. Mivel pozitívan gondolkodom, így azt mondom a legjobb tízben végeztem, és most már a következő versenyre koncentrálok, amely Japánban lesz két hét múlva. Tovább dolgozunk keményen."

A MotoGP kategória futamát a hatalmas eső miatt törölték. Ahogy arról egy olvasónk beszámolt a versenyt nyáron megismétlik az Antarktiszon. Voltak akik az arabokat hibáztatják a törölt verseny miatt, hiszen ennyi pénzből egy normális pályát is építhettek volna tetővel.

update: Húsvét hétfőn végül megrendezték a nagyok futamát. Rossi az elején kissé beragadt Capirossi és Lorenzo mögé és Stonernek sikerült pár másodperces előnyre szert tennie, amit a végéig meg is tartott. Rossi behozta a Yamahát a második helyre mögötte Lorenzo ért célba.

Az előző napok történései

Talmácsi Gábor meglepte a mezőnyt és megnyerte élete első szabadedzését a 250 köbcentis mezőnyben.

Gábor az Apriliával az edzés legelejétől a végéig uralta a mezőnyt. Ő volt az első, aki 2 perc 3 másodpercen belüli időt motorozott, és a 16 kör alatt, amit megtett, folyamatosan javította az idejét. Végül 2:02-n belül csak ő, és az előzetesen a katari futam nagy esélyesének kikiáltott spanyol Álvaro Bautista tudott menni. Gábor teljesítette, amit a téli tesztek után megígért, vagyis harcban van a 250 köbcentis kategória legjobbjaival, az edzés után azt nyilatkozta, hogy „a jó teljesítmény erőt ad a folytatáshoz”.

Talma csak kétszer ment ki a boxba, ekkor két különböző gumikeveréket próbált ki.

Talma Qatar

Talmácsi Gábor nyilatkozata:

„Nagyon boldog vagyok, mert megjavítottam azt az időt, amit a hét elején a teszteken futottam. Ez azért nagy fegyvertény, mert a teszteken nem voltam olyan eredményes, mint ahogy vártam. Ez egy remek idő, ami azt mutatja, hogy ott lehetünk az élmezőnyben, de persze ez még nem időmérő volt és nem is verseny, viszont a jó teljesítmény erőt ad a folytatáshoz. Az elején még piszkos volt a pálya, alig volt tapadás, holnap a körülmények jobbak lesznek, és biztos, hogy a többiek is gyorsulni fognak. Megtaláltuk a jó beállításokat, így jó kilátásokkal várjuk a holnapi időmérő edzést."

A Team Tóth pilótája Matia Pasini szintén remekelt és a 3. legjobb időt motorozta, míg Tóth Imre a 18. helyen végzett.

A királykategóriában Stoner 3 tizedet vert Rossira, mögötte Edwards és Lorenzo futották a legjobb köröket.

Az idei évtől csak 1 időmérő lesz amire este 10-kor kerül sor. Ha nyomon szeretnéd követni az időmérőt, akkor itt vagy itt látható lesz az adás. A versenyt pedig az m1 közvetíti..

update: Talma a 2. szabadedzésen a 7. helyen végzett. Az időmérő 23:05 kor kezdődik.