- Hogyan értékeled az elmúlt szezont?

Viszonylag sikeres esztendőn vagyunk túl. A kedvezőtlen gazdasági helyzet alaposan rányomta bélyegét a sportágra, de azért stabil, jól működő bajnokságot tudhatnak maguk mögött az MX indulói. A bajnoki fordulók megfelelő létszámmal, színvonalasan zajlottak, a nézők nagyszerű csatákat láthattak minden kategóriában az utolsó futamokig. Szerencsére a külföldi versenyzők is előszeretettel választották hazánkat, sokan jöttek Szlovákiából, Romániából, Szerbiából, Ausztriából és Csehországból.

- Miként tervezed a 2013-as idényt, lesz-e bármilyen újdonság a következő évadban?

Nagy változásokat nem tervezünk, vagyis a 2012-es rendszer szerint lesznek a jövő évi versenyeink is szervezve. Egy különbség azonban mégis akad, mivel több sprintcross-futamot szeretnénk lebonyolítani.

MX-2012

- Mi a véleményed, mennyiben segítette a MAMS az idei/korábbi versenyek szervezését, megrendezését?

Nyugodtan kijelenthetem, hogy szerencsés helyzetben voltunk és vagyunk, ugyanis szakágvezetésem alatt nem igazán szólt bele a MAMS az MX-vezetőség munkájába. Jó hír, hogy az új elnök elkötelezett a sportág iránt, és még nagyobb teret szeretne adni a következő évben a krosszosoknak.

- Ez valóban jó hír. Milyen konkrét segítséget vársz a MAMS-tól és személyesen az új elnöktől?

Nagyon fontos lenne, ha az új elnökségbe olyan tagok kerülnének, akik hatékonyan tudnának lobbizni a sportágért, esetleg a bajnokságunkba támogatókat is szerveznének kapcsolataikon keresztül.

MX-2012

- Ezek szerint az MX - csakúgy, mint általában a hazai motorsport - erősen alulfinanszírozott. Milyen támogatókra, szponzorokra támaszkodhattatok a 2012-es idényben?

Az a sajnálatos eset állt elő, hogy tavaly nem volt központi támogatónk, lelkes magánszemélyek építettek csapatot, illetve támogattak versenyzőket, hogy életben tartsák a sorozatot.

- Az egyes kategóriákban ki végzett az összesített első helyen, illetve ki lett a magyar bajnok?

Örömmel mondhatom, hogy minden versenyünk értékelhető volt, a kiírt kategóriában a következő eredmények születtek: