A szabadedzések és az kategóriánként fél-fél órás időmérők után a futamok sorát a női kupa versenye nyitotta meg 13 lánnyal a rajtrácson, köztük Kovács Nikivel az egyes rajtkockában.

Kovács Niki

A Yamaha City Racing Team versenyzője annak ellenére a legjobban kapta el a rajtot, hogy mellette két 1000-es és egy 750-es motorral sorakoztak fel a többiek. A női kupán ugyanis szabad a vásár a motor- és gumiválasztást illetően is. Az 50 lóerőnyi különbség azonban nem volt elég ahhoz, hogy megelőzzék Nikit, és egy kör után már közel 6 másodperc volt az előnye, ami a 8 körös verseny végére 45 másodpercre duzzadt.

Négyből négy rajtelsőség, négyből négy magabiztos győzelem, ami 100 pontot ért. Ez azt is jelenti, hogy egy futammal a vége előtt eldőlt, az első MAMS Női Kupa győztese: Kovács Niki!

Egyedüli nőként Niki a férfiak között is megmérettetett a SuperStock600-asok versenyén. Egy remek rajt után a mezőny első felében találta magát. Előzések oda és vissza, stabil, egyre javuló köridők, így végül a 6. helyet szerezte meg a 18 induló között. Az utolsó három körben ráadásul mindannyiszor megjavította legjobb idejét, így mostantól a női pályacsúcs 1:58.398 a Hungaroringen.

Kovács Niki

Kovács Niki nyilatkozata: „Igen fárasztó hetek vannak mögöttem versenyzőként és magánemberként egyaránt. A mostani versenyre szinte úgy estem be a MotoGP Katalán Nagydíjáról. Szóval nagyon fáradt voltam, és elképzelésem sem volt, hogy hogyan fogom végigcsinálni a napot. De mindig is küzdő szellem voltam, és most sem hazudtoltam meg önmagam. Hiába motoroztam kétszer annyit, mint a többiek, a versenyeken ez nem látszódott. Az egyetlen, amit sajnálok, az az OB-futam utolsó köre. Meccsben voltam az 5. helyért, de utolértünk egy lekörözött versenyzőt, ami miatt súlyos métereket és tizedeket veszítettem. Érzésem szerint (telemetria híján csak erre hagyatkozhatok) meglett volna a 1:57-es köridő és az előzés is. De így is nagyon boldog vagyok. Köszönöm mindenkinek a szurkolást!”