Emlékezzünk vissza, a jelenlegi világbajnok Fabio Quartararo mennyire jól ment a legkisebb és a legnagyobb géposztályban, ám a Moto2-ben valahogy nem jött ki neki a lépés.

pedro-acosta-rekorder-mugello
Pedro Acosta

Nos, a tavaly csodagyerekként berobbant Pedro Acosta is hasonló utat járt be, legalábbis eddig, hiszen 2021-ben lenyűgöző magabiztossággal lett világbajnok, viszont idén csak szenvedett a Moto2-ben.

Kilökték, estek előtte vagy ő dobta el a motort, amikor az élen haladt – nem állt össze a csomag. Tegnap azonban megtört a jég, és Mugellóban megszerezte élete első Moto2-es győzelmét, ami várhatóan magabiztosabbá teszi a következő futamokon.

Mi több, mivel Acosta alig egy hete töltötte be a 18-at (igen, 17 évesen már világbajnok volt!), ezzel átadta a múltnak Marc Marquez korábbi csúcsát, és immáron ő a legfiatalabb pilóta, aki versenyt nyert a MotoGP középső kategóriájában. Ráadásul mindezt egy olyan futamon, ahol nagyjából féltávig Canet folyamatosan a nyakán loholt, nyomás alatt tartva a kategóriaújoncot.

A másik két futamon spanyol és hazai győzelem született, ugyanis a Moto3-ban Garcia nyert, miután csapattársa, Guevara kiszélesítette a pályát az utolsó körben, ezért át kellett adnia az első helyet, a harmadik pedig az a Suzuki lett, aki a középmezőny legelejéből zárkózott fel hosszúkörös büntetése után.

A királykategóriában semmi nem veszélyeztette Bagnaia győzelmét, miként Quartararo második helyét sem, így a francia továbbra is vezeti a világbajnokságot, ugyanis üldözője, az apriliás Espargaro – ismét – harmadik lett Mugellóban. Sajnos egy rosszhírrel is szolgált az olasz hétvége, ugyanis kiderült, hogy ismét műteni kell Marc Marquez karját, és sokatmondó, hogy nem jelölt meg pontos dátumot a visszatérésre – jó eséllyel csak nyár derekán láthatjuk újra a spanyolt.

Már úton is vannak a pilóták a következő fordulóra, és kivételesen csak egy hetet kell várnunk a folytatásra: június ötödikén a katalán pályán csapnak össze a világ leggyorsabb motorosai.