Ma egy közel 350 kilométer hosszú gyorsasági szakasz várt a motorosokra, és kezdetben úgy tűnt, papírforma szerinti végeredmény születik, ugyanis a Dakar-győztes Toby Price futott be elsőként. Annál meglepőbb volt, hogy mindössze két perccel mögötte ért célba Petrucci, aki egyre jobban elkapja a fonalat a dűnék között zajló összecsapáson.

Az olasz második helye már önmagában is nagy szó, ám az igazi csattanó az volt, amikor kiderült, hogy

időbüntetéssel sújtották Price-ot, aki így visszacsúszott az ötödik helyre, Petrucci pedig győzelmet aratott az idei Dakar ötödik szakaszán!

Talán most bánhatják igazán a KTM-nél, hogy elengedték a tehetséges és igazán szimpatikus, folyton mosolygó olasz kezét...

Ami a magyarajkú pilótákat illeti, Gyenes Emanuel és Saghmeister Gábor még nem ért be, viszont mindketten versenyben vannak – a szakasz rajtjánál az 55. és 126. helyen álltak a 141 főt számláló motoros mezőnyben.