Időmérő edzés: a 125-ben Simon alig három tizeddel lemaradva lett harmadik, az őt megelőző Nicolas Terol és Pol Espargaro mögött. 250-ben nem kis meglepetésre Raffaele De Rosa szerezte meg a pole-t, mögötte Simoncelli és Aoyama. A királykategóriában a papírformát hozták a versenyzők, Stoner, Rossi, Pedrosa, Lorenzo – nem volt nagy merészség erre fogadni az edzés előtt.

125 – az új világbajnok

Bradley Smith mindent megtett, mindenkit megelőzött. Egyetlen ember tudta csak legyőzni őt, az angol fiú bánatára ezt az egyet Julian Simonnak hívják. Ezzel eldőlt az idei 125-ös vb: Simon személyében újra spanyol világbajnoka van a nyolcadliternek.

Julian Simon

250 – egy kihívóval kevesebb

A megszokottnál kevésbé parázs versenyt az eső – és Locatelli balesete miatt - a 18. körben, piros zászlóval szakították félbe.

Talán éppen az égi áldásnak köszönhető Bautista bukása is, amivel gyakorlatilag elszálltak a spanyol fiú világbajnoki esélyei is. Pedig a VB éllovas Aoyama nem szerepelt jól, a japán hetedik helye annál is meglepőbb, hogy csapattársa, Raffaele De Rosa dobogós helyen ért be, Barbera, és Simoncelli mögött. Ezzel a befutóval a VB továbbra is nyílt, de már csak kétesélyes: mindössze 12 pont a különbség a világbajnokságot vezető Aoyama, és az egyre jobb formában motorozó Marco Simoncelli között.

Magyar szemmel: nekünk Magyaroknak különösen eseménytelen volt a futam. Tóth Imi az öregecske technikával már fél távnál kört kapott, Németh Balázs sereghajtóként pedig képernyőre sem került. Végül a 18. és 16. helyen értek célba.

MotoGP: előny a Doktornál

Valentino Rossi egyetlen kihívója, Jorge Lorenzo már a rajtnál besokall, féktávon ütközik Haydennel, és ezzel számára véget is ér az ausztrál hétvége. Talma – szokás szerint – jól rajtol, 12. helyen jön el a rajtrácsról, az élen Stoner, Rossi, Pedrosa egy kör után.

Az első öt kör Rossi felzárkózásával és a Talma-Vermeulen harccal telik. A Doktor egy tizedre közelíti az egyedi fényezésű motorral induló Stonert, míg Gabesz három alkalommal cserél helyet a másik ausztrállal. A verseny középső harmadában is ez a négy pilóta szerepel a képernyőn, felváltva mutatják az ausztrál rendezők az első, és a tizenegyedik helyért meccselő párosok csatáját.

Casey Stoner

A végjáték egyik párviadalban sem hoz meglepetést: Talma az utolsó öt körben visszaesik, így Capirossi is megelőzi, Toseland előtt három századdal intik le a 13. helyen. Stoner pedig behúzza a kötelezőt, Rossira két másodpercet verve intik le elsőként, míg a harmadik helyre Pedrosa jön be. Lorenzo esélyei minimálisra csökkentek az idei VB-címre, hátránya 38 pontra hízott, két futammal a vége előtt. Stoner újabb győzelmével a harmadik helyre zárkózik, megelőzve ezzel Pedrosa-t a tabellán.

Talmácsi Gábor

"Jól sikerült a futam, végre versenyben voltam, voltak előzéseim, csatáznom kellett." - mondta Talmácsi a verseny után. "Az egyik kanyarban elváltottam magam, és épphogy nem mentem le a pályáról, így nem tudtam követni a két Suzukit. Nagy előrelépésnek érzem a mai versenyt, és úgy gondolom, hogy a következő nagydíjon, Sepangban még jobb eredményre lehetünk képesek."