A híres-hírhedt futam helyszíne sokat változott az elmúlt esztendő óta, hiszen a murvás részeket végleg száműzték, és a zord időjárás miatt a rajt/célvonal pozíciója is változott. A motorosok csak örülhettek a módosításoknak, hiszen így lendületesebb, gyorsabb lett a pálya, ami nagyban hozzájárult, hogy sikerült megdönteniük a korábbi pályacsúcsokat.

pikes peak 2012

Persze így sem volt gyerekjáték, hiszen több mint egy kilométeres szintkülönbséget (!) kellett legyűrnie az indulóknak, és a felfutó - az egyszerűsített itiner ellenére - 156 kanyart tartalmazott. A verseny legfőbb esélyese a tavalyi győztes, Carlin Dunne volt, aki az OPEN (legfeljebb 1205 köbcentiméter hengerűrtartalmú) kategóriában indult egy Ducati Multistradával.

A hétvége az olasz gárda lehengerlő győzelmét hozta, hiszen a dobogó mindhárom fokára vörös desmóval versenyző pilóta állhatott fel, csak az ötödik helytől találunk rivális márkákat a felsorolásban. Két meglepetés is született a 2012-es befutón, hiszen az újonc Michael Henao volt a leggyorsabb, nem Ducatival induló pilóta, ő szoros versenyben hozta be ötödiknek a gépet, ráadásul a hazai színeket képviselve, mivel egy átépített Harley-Davidson XR1200X típusú motorral indult a megmérettetésen. Szintén szót érdemel Jiri Heinik, hiszen a cseh versenyző szoros versenyben, mindössze tíz másodperccel Henao mögött ért célba, KTM-mel.

A 750-esek is kitettek magukért, hiszen az OPEN kategória legjobbjait megközelítő időket értek el a redukált hengerűrtartalmú gépekkel induló versenyzők: itt a TM, a KTM és a Husaberg pilótái állhattak a pódiumra. A szoros versenyt jól jellemzi, hogy a 750-esek között második helyet elérő Jeff Grace az 1205 köbcentis osztályban is dobogóra állhatott volna ezzel az időeredménnyel.