Komoly fegyvertény, hogy a HRE színeiben induló ifjú motoros, a mindössze 16 éves Surányi Balázs a legjobb tízben zárt az újoncok mezőnyében a Csehországban zajlott Supermoto-vb-n. A pilóta csak annyit mondott az összecsapások után: „Ez volt életem legjobb, legemlékezetesebb hétvégéje...”

Surányi és Bereczki a Supermoto-vb-n

Az S1GP-világbajnokság csehországi fordulóján mindkét futamon huszadik helyen ért célba Balázs, majd a szuperdöntőben 21. lett, amivel a „Rookie” kategóriában az összetett tizedik helyet szerezte meg.

siranyi-balazs-hre-a-supermoto-vb-n
Már két világbajnoki pontom van összetettben, az S1GP Rookies Cupban pedig mindháromszor tizedik lettem, így összesen 30 pontot szereztem. A rajtok, a „nagyokkal” és a világbajnokokkal való versenyzés, a hangulat és minden más leírhatatlan! – mesélte Balázs lelkesen a cseh hétvégéről Facebook-oldalán

Mellette egy másik magyarnak, Bereczki Dávidnak is szurkolhattunk, mi több, a hazai pilóták sportszerűségéről árulkodik, hogy beszámolójában Balázs és Dávid is megemlítette, méltatta versenyzőtársát, hogy az ő követőik megismerhessék magyar vetélytársukat is.

Bereczki Dávid 65 köbcentis motorjával több 85-ös versenyzőt is maga mögé utasított

Bereczki Dávid az EB-n indult, és mindkét futamon második helyen végzett a 65 köbcentisek között. Ráadásul összevont mezőnyben versenyzett a 85-ösökkel, így 11 lényegesen erősebb gép sorakozott a rajtrácson, ám közülük is „levadászott” jó néhányat – elsőre kilencedik, míg a második összecsapásban hatodik helyen zárt összetettben.

Az összevont eredmények alapján a fantasztikus ötödik helyen állok az Eb-n 55 ponttal! Csodálatos érzés volt újra átélni az S1 GP-vel együtt megrendezésre kerülő SM Junior Európa Bajnokság leírhatatlan hangulatát, ahol a vb-n résztvevő csapatokkal és pilótákkal egy depóban készülhettünk a versenyekre!