Bő egy hónappal ezelőtt véget ért a 2014-es szezon a hazai gyorsasági motorsportban. Ebbe értendő a Magyar Bajnokságnak is helyt adó IMRC sorozat, illetve az Alpok Adria Bajnokság. A magyarok igen jó eredményeket értek el több géposztályban és több sorozatban is, de közülük Chrobák Jani volt, aki idén megduplázta Alpok Adria Bajnoki címeinek számát. A 2012-es év után idén ismét sikerült a FIM Európa Bajnokságra kvalifikáló, Alpok Adria sorozat legjobbjának lennie a Stock 600-as kategóriában és ő volt az egyetlen magyar gyorsasági motor versenyző, aki ilyen rangos nemzetközi bajnokságot tudott nyerni 2014-ben. A PAMSE versenyzője a Triumph Budapest főtámogatásával idén fölényes győzelemmel, már a szezon utolsó hétvégéje előtt eldöntötte a kategória bajnoki címének a sorsát, hét futamot zsinórban megnyerve (!), amelyre eddig nemigen volt példa. Megnyerte az IMRC nemzetközi sorozat Stock 600-as kategóriáját is, melynek keretein belül Magyar Bajnok lett, így ezt a címet immár ötödször tudhatja magáénak.

sportolanemzet-chrobak-janos-kis-viktoria-2689

A motoros szezonnak vége, ám a versenyzés folytatódik. A Sportol a nemzet internetes oldal a nem olimpiai sportágaknak internetes szavazást indított öt kategóriában az Év Sportolója cím megválasztásához. A férfi kategóriában a Magyar Motorsport Szövetség Chrobák Janit, míg női kategóriában Kis Viktóriát jelölte a NOS Bajnokai szavazásra.

Chrobák János: „Egy hónappal az utolsó futam után már hiányzik a motorozás. Az elmúlt egy hónapot is pálya közelében töltöttem, mert az utánpótlás-bajnokságban két tanítványomnak is volt még hátra egy-egy versenye, ahol Győr Bálinttal egy összesített második, Farkas Kevinnel pedig egy harmadik helyet sikerült begyűjtenünk. A vénasszonyok nyarát is kihasználtam, és kisebb pályákon motoros közegben mozogtam. Azonban lassan vége a jó időnek itthon, így marad a hétköznapi munka, illetve a téli felkészülés. Egy héttel ezelőtt kaptam egy levelet, hogy jelölt lettem a NOS Bajnokai szavazáson férfi kategóriában.

sportolanemzet-chrobak-janos-kis-viktoria-2688

Nagy örömömre szolgál, hogy sikerült az eredményeimmel kivívni, hogy a NOS Bajnokai szavazáson részt vegyek. Bár a szavazás már egy hónapja elindult, de bízom benne, hogy így a késői értesítés után is fel tudom venni a versenyt a kitartó szurkolóimnak köszönhetően. Nagyon köszönöm ismét mindenkinek aki drukkol nekem, aki szavaz egyet a NOS Bajnokai szavazáson és aki segít egész évben, hogy ilyen eredményeket sikerüljön elérnünk.”